Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jookomak

    őstag

    válasz renatto #29678 üzenetére

    Meg ahol gyerek/asszony van. ;)
    Persze aki valamennyire geek, annak el lehet magyarázni, hogy mit szabad, mit nem szabad. De ahogy őket ismerem, általában a második mondat után feladják.

  • Pro Koryak

    addikt

    válasz renatto #29678 üzenetére

    Majd egy részletes teszt eldönti, addig ez a bemutató csak találgatás!

  • PuMbA

    titán

    válasz renatto #29678 üzenetére

    Még a Best Living Room TV-nél a 2. helyen az LCD zéró különbséggel ott van :) Mit takar az a kategória?

    [ Szerkesztve ]

  • chros

    őstag

    válasz renatto #29678 üzenetére

    No, miutan az eredmenyeket publikaltak, igy mar konyebb dolgom lesz :)

    Megkerdeztem Vincent-et:
    - valogatjak-e a paneleket: "fu alatt" igen (arra mar nem tertem ki, hogy megis hogyan kepzeli ezt), ezert kerul tobbe az egyik a masiknal
    -- egy Pana-s kepviselot (2-en voltak, mas gyartotol senki) is kerdeztem errol, o azt mondta nem :D (de lehet nem ertette a kerdest, mas kontextusban volt)
    - bejaratas: 100-200 ora (addig nem kalibral)

    A tesztrol (vak-teszt):
    - a tesztelok legalabb fele atlag user, aki azert jelent meg, hogy eldontse melyik TV-t vegye (meg nincs OLED TV-juk)
    - DV tartalom teszt nem volt: mert Samu-ban nincs DV (nem is tudtam)
    - a keszulekek mind kalibralva (mar elozo delutantol folyt a munka rajtuk)
    -- csak az LG volt Calman AutoCal-al (custom curve-el a C9-ben), a tobbi manualisan
    -- mind SDR es HDR10 modokban
    - a kis (30") Sony studio monitor (1000 nit utan clippingel, nincs roll-off) kozepen (ez furcsa volt a 65"-ok kozott :D )
    -- ez csak HDR10 tartalom eseten ment (SDR-nel nem)
    -- a feladat minden kategoriaban az volt (mikor ment), hogy osszehasonlitani az egyes kijelzoket a Sony studio-val (az a referencia)
    - a teszt elso feleben HDR10 tartalom volt, majd a masodikban SDR video es HDR gaming
    - HDR10 teszteknel nem volt dinamikus tonemapping, huen akartak ragaszkodni a szabvanyhoz
    - SDR banding teszt: GoT s08e03 eleje :D

    A keszulekekrol:
    - Samu:
    -- kilogott a sorbol mar az elso teszt soran, a fekete hianya latvanyos volt, meg a jaratlanok is felfigyeltek, hogy az mas mint a tobbi
    -- erdekes modon, a tobbi tesztnel mar nem volt ekkora kulonbseg, de a masik mellett lehetett latni, hogy a fekete nem igazan fekete
    -- most lattam eloszor, valoban nem rossz (de pl. felirat nem volt a videokhoz :) ), de ennyi penzert?! ;]
    - Sony:
    -- a mozgas-interpolaciot tobben is eszrevettek, hogy jobb mint a tobbin, de en nem :) (nekem ugyanolyan jo volt az osszesen)
    -- a HDR tonemapping-ben ez volt a legrosszabb, latvanyosan (fako / clipped highlight)
    - LG:
    -- mint emlitettek, ez a masodik LG keszulek volt, es ez volt az egyetlen, amin volt (fekete kozeli) banding :D
    - Pana:
    -- erdekes modon, ez volt az egyetlen, amin baloldalt kb 10cm-es csikban volt jol lathato color tinting :D (es nem tesztabrakrol beszelunk!)
    -- Vincent mondta, hogy majd a teljes review-ban is emliti majd a HDR10-nel jelentkezo posterisation-t (aztan, lehet, hogy ezt orvosoljak majd firmware update-el)
    -- a tonemapping-e nekem furcsa volt (az LG B8 utan): reszletgazdag highlight, de nem annyira vilagos az osszkep

    - a tesztek soran (mikor meg nem tudtam, biztosan, hogy melyik-melyik, a Samu-t kiveve :D ) 2 tetszett igazan: a Pana es az LG (a Sony valahogy kilogott a sorbol)
    - egy-egy tesztet vissza kellett tekerni (!) mert az ABL besotitette az osszes Oled TV-t!!! :D :D :D (s kb 30-60 masodperces (ismetlodo) jelenetrol beszelunk, mikor a kamera lassan mozog egy szobaban nagy vilagos ablakok elott)
    - a vak teszt vege fele el kellett talani, hogy melyik TV melyik: 9-nek sikerult (koztuk nekem is, bar a Pana vs LG nem volt nyilvanvalo :) ), s ezt egy kis jutalommal dijaztak
    -- az egyik Pana-s kepviselo is azt hitte, hogy az LG a Pana :D :D :D

    S ha mar itt tartunk, a fenti linken vannak arak is:
    Lg < Samu < Sony < Pana
    Csak magunk kozott: mindegyik ara felhaborito, meg az LG-e is! :DDD

    Vincent emlitette, hogy 2 ev mulva mar a Samu-nak is lesz sajat Oled TV-je.

    A szubjektiv elmenybeszamolo egy kulon poszt-ban majd.

  • Pro Koryak

    addikt

    válasz renatto #29678 üzenetére

    A színhelyességet/pontatlanságot hogyan tudták a jelenlévők szemre megmondani/eldönteni, ha csak műszerrel mérhető az eltérés???

    A GZ1500 tesztjében pl. csak mérhető.

    A GZ2000 +2-300nitje hdr-ben meg pont az ellenkezőjére fordul = C9-en látványosabb a hdr.

    Érdekes :O

Új hozzászólás Aktív témák