Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Sziasztok!

    Elkezdtem én is nézegetni az akciókamerákat. Részben azért, mert kiváltanám a telefonos dashcam funkciót, részben azért, mert ahogy cseperedik a gyerkőc, úgy jó lenne vele megörökíteni a bohóckodásokat.

    Tisztában vagyok azzal, hogy a képminősége nem ér fel egy jobb kameráéval, a fényképek pedig fényévekre vannak egy DSLRtől, de nem is ez lenne a cél. Kezdésnek ezt néztem, gondolom valami klón klónja, de a videós teszt alapján annyira nem tűnt gáznak, mint amennyire az árából következtettem. Árban a Go Pro nekem túl sok, jóval alatta keresnék, valahol mondjuk 40k-ig bezárólag. Ha mondjuk +5k-ért van egy minőség ugrás, akkor beleférhet, de ami tényleg nagyon fájdalommentes lenne az mondjuk a 30k. Nagyon nagy látószög nem kellene, a 170 fok szerintem már inkább zavaró, mint jó az én céljaimhoz. Előny lenne, ha lehetne hozzá kiegészítőket kapni vagy gyárilag jönnének (pl: vízhez dóm, kerékpárhoz, sisakhoz rögzíthetőség), esetleg töltés közbeni működés (dashcamként). Szintén a pozitív oldalon szerepelne, ha tartós lenne és nem döglene be pár hónap után (bár ez nem tudom mennyire jellemző), az ütést bírja tokban valamennyire (nincsenek extrém igényeim, hacsak egy gyerek nem számít annak :) ). Tudnátok adni egy kis iránymutatást, hogy merrefelé kezdjem a nézelődést, illetve mi az, amit tuti kerülni kéne?

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz zeus_2k14 #1815 üzenetére

    Gb-n nem nagyon vannak klónok, ha igen, akkor meg refundolnak. Viszont erre még a biztonság kedvéért egy áfát számolj, ha esetleg megfognák, bár nem tudom, hogy mennyire csúsznak át vagy sem.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz louigi69 #1817 üzenetére

    Bár nem vagyok profi, de annyit hozzátennék, hogy a kártya tuti eredeti? Letesztelted gépen? Általánosságban elég sok hamis darab kering mindenfelé, plusz ugye ott a kompatibilitási lista, bár kínai cuccoknál ilyen leírás nem nagyon van.

    A másik dolog az akkuidő, ahogy Redskull is mondta ezek a kamerák ennyit tudnak. Mindegyik. +-10-20 perc, de hozzávetőlegesen 1 óra környékén. Aki mást mond az mellébeszél. Ezért kell hozzá plusz akku.

    SD kártyát nem tudom hogy honnan szoktál venni, én tőle vettem a DSLRembe az összeset és eddig mindegyik eredeti volt és hibátlan.

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

  • CactuS

    Arcképgyáros

    válasz zozy84 #1852 üzenetére

    Ország és kiadó függő, hogy mennyire harapnak, de általában a nagyobb előadók zenéit (ami nem mix) előszeretettel némítja le mostanában a YT. Ez persze függ attól is, hogy a dal melyik kiadó szárnya alá tartozik. Némelyik eléggé elvakult módon kigyomláltatja a számait a videókból.

    A rendszám kitakarás nem mindenhol sikerült tökéletesre, pl: 0:22-nél simán olvasható a CBR rendszáma. :B

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák