Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bepi81

    tag

    válasz martin555 #513 üzenetére

    Kicsit olybá tűnik nekem ez a videó-felbontás verseny, mint a fényképezőgépek esetében a megapixel háború. Értelmetlen, mert sem a megapixel, sem a video felbontás nem jelent önmagában Minőséget.

    Fotózásban sokkal (!!!) fontosabb tényező a képérzékelő mérete és minősége, valamint az optika minősége, mint, hogy hány megapixeles képeket tud rögzíteni a készülék.

    Videózásnál hasonló a helyzet: Az, hogy fullHD-2k-4k még semmit sem jelent minőség terén, ezek kizárólag a kép nagyságát jelentik. Videózásban a felvétel minőségét az adatsebesség/bitsebesség nagysága határozza meg és, természetesen, emellett az optika minősége is nagyban befolyásolja.

    Összehasonlításképpen az én SJ5000-esem kb 13-14 000 kbit/sec-ot tud 720p/60fps-ben, míg egy valóban profi videó kamera (amit profi stáb filmforgatásra használ) akár 250 000-500 000 kbit/sec sebességet. Egy csúcs GoPro is felmegy 30 000 kbit/sec környékére.

    Ha ez az érték alacsony, akkor teljesen mindegy, hány k-s a videó felbontása, az eredmény használhatatlan lesz.

    Itt jelzem, hogy egy SJ5000 13-14 000-es értékével teljesen korrekt eredmény érhető el, hobbi felhasználáshoz.
    Az ennél nagyobb értékeket tudó készülékek már akár munkára is foghatók.

    Szóval, szerintem érdekes ez a linkelt noname (de igen nagy tudású) kamera, de nem meglepő, ha a minősége nem hozza az elvárt szintet.

  • Gaboman

    nagyúr

    válasz martin555 #513 üzenetére

    Én is rendeltem egyet, igaz a többi videó alapján és az összehasonlító tesztek, a tulajok véleménye sem arra következtetnek hogy rosszabb minőségű lenne a Yi-nél, sőt!

    Csak egy pár abból amit ők vettek fel, mindegyikőjük más más ember különböző országokból, a képélesség, a színek nagyon nem azt mutatják amit a te videód.
    1
    2
    3
    4
    5

    Tied:
    1
    Semmi képélesség, homályos az egész, mintha 720be lenne nem 1080ba.
    Ehhez a videóhoz tudnám hasonlítani.

    Összehasonlító tesztek:
    H9 vs Yi 1 teszt
    H9 vs Yi 2 teszt
    H9 vs Yi 3 teszt
    H9 vs Yi 4 teszt
    H9 vs Yi 5 teszt

    Természetesen találtam rossz minőségű videókat is, ezek közül sem a legjobb minőségű valamelyik, de ez elmondható a Yi-ről is, lehet a konvertálás nem sikerült jól a Youtubra.

    [ Szerkesztve ]

    Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

Új hozzászólás Aktív témák