Új hozzászólás Aktív témák

  • bepi81

    tag

    No, bocs, ha betrollkodásnak tűnik (nem annak szánom!), de miért nem próbálsz meg egy klónt? Itt van az enyém: SJ6000 wifi.

    Full stabil a gép, wifi is, aksi is kibírt nálam egy napot az aquaparkban. Tizen valahány videót csináltam vele, plusz 29db fénykép, plusz a gyerekekkel legalább 3-4 alkalommal néztük vissza az egészet. És még csak merült állapotot jelzett, nem kapcsolt ki. A képe szikrázó napsütésben abszolút korrekt, szépek a színek, jó a WB - én meg merem kockáztatni, hogy egyik SJCAM sem jobb nála -, cserébe 60 dollár alatt megkapod az Aliexpressről (az enyém nem volt 16 000Ft). Nekem spec az NL-re végződő ragszámmal ellátott csomagomat nem bántották a vámon sem. Gyanítom, hogy EU-lerakatból szállítják...

    Ott van rajta a 2"-os kijelző is. 60fps-t csak 720p-ben tud, de az legalább valós 60 fps. Igaz, a formátumoknál csak a 1080p 30fps és a 720p 30- és 60 fps közül lehet választani, de igazából ez szinte mindenre elég (nekem legalábbis).
    Egyedül a hangfelvétel az, amivel nem vagyok elégedett, az nekem nagyon halk, de ennyi. Minden más tökéletesen megfelel hétköznapi használatra. Ha valaki profi videós munkára akarja használni, az megveszi a GoProt, nem fog szarakodni sem Xaomi-val, sem SJCAM-mel...

    Mellesleg, egy ismerősöm meg is vette tőlem az SJ6000 wifit, magamnak, pedig már úton van az SJ7000 wifi jelű cucc. :C
    Nagyon kíváncsi leszek rá. A leírás szerint, látszólag nem sokban különbözik a 6000 wifitől, de azért van különbség:
    1. Sunplus chip helyett Novatek 66655 van benne (jelzem, ez van az SJCAM SJ5000 wifi-ben is, ha jól tévedek) és AR0330 szenzor.
    2. 140 fok helyett 170 fokos látószögű, 6 egységből álló lencséje van
    3. mozgásérzékelővel van felszerelve
    4. dual-band Wifi (2,4 és 5Ghz) az interferenciák elkerülése érdekében
    5. elektronikus képstabilizátor került bele (az SJ6000-nél nem írták, hogy bármi ilyesmi lenne benne)
    6. az SJ7000 wifi kijelzője már ledes és ugyanúgy 2" a mérete

    Árban kb 1000-2000Ft különbség van a kettő között, a kiegészítők számát tekintve gyakorlatilag azonosak.

    Az SJ7000 Wifi-hez némi akcióval 65 dollárért jutottam hozzá, a várható szállítási idő mindössze 6-8 nap. A szállító a DHL. Vélhetően EU-raktárból küldik a rövid szállítási idő alapján.

    Az biztos, hogy szívni fogom a fogam, ha a minősége rosszabb lesz az SJ6000 Wifi-hez képest (elvileg ugyanolyan, vagy jobbnak kell lennie), így, hogy utóbbit eladtam. Az elmúlt hétvége alapján megkedveltem a kis kütyüt...

    Még mielőtt le lennék hurrogva, hogy rá akarok beszélni valakit egy klónra, jelzem, hogy nekem nem ér egy ilyen játékszer ennél a pénznél többet. Nem vagyok extrém sportoló, az említett családi programok (aquapark, tengerparti nyaralás) és dashcam célra vettem. Egyetlen GoPro klónra (kiváltképpen az SJCAM-re) sem volnék hajlandó kiadni 30-40.000-et, mert, saját meglátásom szerint nem tudnak annyival többet, a minőségük, pedig helyenként bizony, nem éri el az olcsóbb típusok (SJ6000) felvételi minőségét, főleg WB terén. Amiben többet ad az SJCAM, az a menüből történő testreszabhatóság (WB, ISO állíthatóság), csak ezek általában minőségi romlással együtt járnak (tehát, igazából hasztalanok). Ennyi erővel inkább kínáljon kevesebb paraméterezhetőséget egy eszköz, de azt kvázi JÓL tudja.

    Ez csak egy vélemény, nem szentírás, nem akarok téríteni senkit. Aki elolvasta, annak köszönöm. :R
    A végkövetkeztetésem csak annyi, hogy ha nem akarja az ember profi munkára fogni, vagy nem nyüstölésre vette, nincs szándékában utómunka a felvételekkel, akkor felesleges 30-40 000-et kiadni ezekre a kütyükre. Max 20-ért nagyon hasonló minőséget adnak a noname klónok is. Ha nem gond kifizetni a magasabb árat, veheti az SJCAM-et is, az is jó lesz, de jelentős különbséget nem fog kapni a felárért.
    Inkább a szükséges kiegészítőkre érdemes elkölteni azt a felárat, vagy egy részét (jóféle selfie bot, autóba szélvédőtartó, autós szivargyújtó töltő, kistatyó az általában használt kiegészítők és kamera számára, valamint egy valós kapacitású 32Gb-os MicroSD kártya).

    ;) :)

Új hozzászólás Aktív témák