Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L1MaT

    tag

    Sziasztok!
    Elég kezdő vagyok a Smart Home témában vásároltunk a párommal egy Panasonic rendszert, de olyan szinten gagyi és lassú volt az egész, hogy végül pár nap használat után vissza vittük. A Hub állandóan lefagyott, az online felület ledobált vagy épp nem volt elérhető.. Sokszor a lakásba is kénytelen voltam úgy bemenni, hogy beriaszt a rendszer és a falból kihúzva kapcsolom ki a rendszert, mert az appon keresztül nem lehetett vezérelni időközönként. A kamera csak 15 percet képes egyhuzamban rögzíteni stb stb
    Tömören és velősen elnézést, de szar volt... :((

    A kérdésem az lenne milyen rendszert ajánlanátok ami gyorsan egyszerűen telepíthető nem igényel semmi extra szakértelmet és elég jól bővíthető ha esetleg később rákapnánk további eszközök irányítására is. Nem utolsó sorban biztonságos is :)

    A jelenlegi igény egy kis társasház "védelme" megfigyelése és vezérlése lenne. Első lépésként 1 nyitás és 1 mozgás érzékelő, amit szeretnénk egy beltéri kamerával és egy kültérivel ami figyeli a parkolóban az autónk.
    Később esetleg a lámpa a fűtés szabályozása is szóba jöhet. A lényeg, hogy ezeket az eszközöket mind elérjük stabilan online, mivel sokat vagyunk távol a lakástól. Esetleg az is jó lenne ha a kamerák a felvételeiket online felhőbe is tudnák menteni. (Egy esetleges betörés alkalmával az SD kártyára vagy merevlemezre mentett felvételeket vígan elviszi a betörő nem igazán vagyunk vele előrébb)

    A Fibaro rendszerét nézegettem nem tudom mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban. Mit tanácsoltok ? :F

  • L1MaT

    tag

    válasz enesbcs #4836 üzenetére

    Nem a nemértéssel van gond, betudom üzemelni szerintem többnyire bármelyik rendszert csak, nem szeretnék se kábel hegyeket se komolyabb műveleteket. Időm sincs rá sok. Egy egyszerűen telepíthető, de mégis jól működő rendszer lenne a cél ami bejelez ha baj van online, a hosszú távoltöltött idő alatt (3-4 hét). Ez egy kicsi társasházi lakás, nyilván ha már egy nagyobb komplett házat rendeznék be és oda keresnék valamilyen smart home megoldást akkor érdekelnének a komolyabb rendszerek is, riasztóval mi egymással, és akkor már szakértőt is hívnék aki ki is építi álmaink rendszerét, de jelen körülmények közt nem látom értelmét. Pont emiatt vásároltuk meg a Panasonic csomagját, elsőként mert amire nekünk kell azt hellyel közzel tudta, csak nem működött stabilan hiba mentesen így egy félig működő hol jó hol nem jó rendszerért sokaltam azt amit elkérték érte így ment vissza. Ezért gondoltam a Fibarora egy starter csomaggal, hozzá csapnék 2 kamerát és akkor megvagyunk egyenlőre. Később meg mivel a fibaro jól bővíthető akár tudnánk fejleszteni több egységgel, esetleg költözés után nagyobb házban komolyabb rendszert rá építeni. Az alap már meglenne hozzá. Valóban borsosabb az ára, de ha jól működik és megbízható akkor hajlandó vagyok kicsit többet áldozni rá.

    [ Szerkesztve ]

  • L1MaT

    tag

    válasz enesbcs #4844 üzenetére

    Köszi a választ. Igen összepakoltam egy riasztóval és kamerákkal rendelkező komolyabb biztonsági rendszert is, árban nincs nagy különbség. Így viszont bukom a világítás vezérlést és a kisseb apróságokat, de egy komolyabb védelmet kapok cserébe jobb kamerákkal. Az apróságok mondjuk külön végülis megoldhatók később. Tervben van a nagyobb ház vásárlás szóval szempont, hogy tovább tudjam vinni a rendszert. Lehet lesz 2 kamera 1 riasztóval aztán kész :)) Egyenlőre még gondolkodom :)

Új hozzászólás Aktív témák