Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Steady74

    addikt

    válasz LouiS22 #50116 üzenetére

    Azt mindenkepp ott kezdtem el es ott is tervezem megcsinalni. Ma este az alapoktol ujrakezdem.

  • Steady74

    addikt

    válasz LouiS22 #50116 üzenetére

    Azzal a megoldással, amit javasoltál a led-preferences beállításoknál, most már jól működik a szegmensenkénti kapcsolás, viszont ha mondjuk nem CW-t szeretnék hanem NW-ot, vagy csak egyszerűen más fényerőt, akkor azonnal a teljes ledszalagot, az összes szegmenst felkapcsolja a vezérlő egyetlen nyitásérzékelő kinyitására. A presetek beállítását, működését nem értem így, mert ha tényleg úgy működik, ahogy most gondolom, akkor minden szegmenshez hozzá kell rendelni egy-egy presetet, és azt meghívni HA-ban az automatizmusban.
    Azt gondoltam alapvetően, hogy beállítok mondjuk egy hideg fehér 100-os fényerőt, és azzal kapcsol fel mindegyik szegmens. Aztán létrehozok mondjuk egy meleg fehér színt és bizonyos időszakban azzal kapcsol fel bármelyik szegmens. Aztán ha reggel van vagy éjszaka, akkor csak 30% fényerővel kapcsol fel a ledszalag. Namost, h mindenhez kell egy-egy preset, akkor gyakorlatilag az kb 30 db és kb annyi automatizmus.
    Ha a HA automatizmusban állítom a szegmens felkapcsolásakor, hogy milyen fényerővel világítson, akkor az annak megfelelően történik. Ha viszont az automatizmusban kiveszem azt a kapcsolót (mondjuk a színhőmérsékletet), akkor nem áll vissza a korábbi beállításokra a ledszalag, hanem gyakorlatilag beragad abba az állapotába, ahol a módosított színhőmérséklet értékkel volt.
    Ahogy most érzem ezt az egészet két dolog körvonalazódik. Egyik, hogy mivel totál nem értem a programozható ledszalagokhoz kapcsolódó WLED működését (kell-e külön preset az egyes szegmensekhez a HA automatizmus meghívásához, vagy sem), így nem tudom milyen irányba indulja.
    Másik, hogy amennyit ma foglalkoztam vele és mindig rosszul működik a ledszalag, gyakorlatilag a legbiztosabb megoldás, hogy fiókonként rakok egy LED szalagot és egy led vezérlőt, amivel tudok hideg-meleg-normál fehér színt állítani különböző fényerőkkel. Mert ez most totál nem megy a WLED-Home assistant kombóba és még leírást sem találok erről. Köszi, hogy segítettél eddig is.

Új hozzászólás Aktív témák