Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Speederer

    senior tag

    válasz vampire17 #37970 üzenetére

    Hajdu HGK 24 Smart kazánom van, de az általad is linkelt oldalon található HGK 28-hoz képest nem látok eltérést az Opentherm-et illetően, vagyis nekem is azokat az értékeket mutatja az otmonitor. A Smart jelölés meg ahogy kivettem a leírásából, valszeg csak a rádiófrekvenciás kapcsolatra utal.

    A saját termosztátomat sajnos nem találtam meg a táblázatban, de akkor ha jól értem valszeg nem én rontom el a konfigját, hanem ez egyszerűen csak ennyit tud. Ez pedig így sajnos nem jó, nem elég.
    Szóval nyitott vagyok venni másikat, de kicsit el vagyok veszve a témában, hiába ütöttem el rá már egész sok időt. Leírom az igényeimet, hátha tudsz/tudtok rá valami okosat mondani:
    - Opentherm-es legyen, ha már a kazán tud ilyet
    - HA-ba felvehető legyen, és szolgáltasson a termosztát is infót, ne úgy mint a jelenlegi

    Eddig gondolom egész sima ügy lehetne, de aztán bonyolódik a helyzet, mert nem tudom 100%-osan, hogy mit akarok és hogy mik a lehetőségek.
    Az alapötlet az volt, hogy legyen minden helyiségben termosztát a falon, szépen bekábelezve (4x1-es MT kábel és 4x0,8-as jelkábel), van 2 osztó-gyűjtő a padlófűtéshez (ezek szintén bekábelezve az esetleges szelepmotorok miatt) és az egész házat 8 zónára felosztva egyenként legyen állítható a kívánt hőmérséklet. Csak aztán jött a szaki, aki a kazánt üzembehelyezte és elmondta, hogy ő nem bonyolítaná túl a dolgot egy kisebb vagyonért (több százezres összeget említett), miért nem elég nekem 1 termosztát. Sőt, szerinte az Opentherm is hülyeség, nem jobb annyival, mint ahogy reklámozzák, bár neki otthon azért az van. :D
    Ezért elsőkörben megpróbálnám az 1 termosztátos dolgot (Opentherm-mel), mivel szelepmotorok még úgysincsenek.

    Tovább sorolva az igényeket:
    - nem akarok semmilyen felhős szolgáltatásért havidíat fizetni, legjobb lenne ha az egész lokálisan működne.
    - lehetőleg vezetékes legyen, ha már egyszer minden be van kábelezve
    - jó lenne ha tudna páratartalmat is mérni, sőt akár CO2 érzékelő és tűzjelző is elférne benne :)

    A 8 zónás vezérléshez a Honeywell konfigurátorát kitöltve kaptam egy listát, hogy mik kellhetnek ehhez, de megnézve hozzá az árakat, olcsónak egyáltalán nem mondanám:

    Vajon egy ilyen 8 zónás 12 körös vezérlést meg tudnék oldani olcsóbban? A szelepmozgató motorokat és valamilyen szobai egységeket biztos nem lehet megúszni, de a többiből érzek lefaragási lehetőséget. Pl nem kell nekem a saját zónamenedzserük 87k-ért meg hozzá a tartó 16k-ért, ha HA alól ugyanúgy vezérelhető lenne mindez. Mondjuk azt nem tudom, hogy a zónaszabályzó és a zónamenedzser közül melyik miért felelős, de talán a menedzser kiváltható lenne.

    Tudom, vannak igények, közben meg mégis próbálnám olcsón megúszni...

    Ja és mindezt klímával/klímákkal megbolondítva egész összetettnek tűnik a rendszer. Vagy ezek vezérlése mehetne a padlófűtéstől/kazántól függetlenül?

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

Új hozzászólás Aktív témák