Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AcCEsS

    senior tag

    válasz AcCEsS #3239 üzenetére

    Bocs, ha a tegnapi Broadlink kezeléssel kapcsolatos leírásom egy kicsit zavaros volt, de hulla fáradt voltam már este. :) Nekem annyi kérdésem lenne azokhoz akiknek új Pro+ eszközük van és v52 firmware fut rajta, hogy azzal is működik a távirányítás? Azért kérdezem, mert az enyémen még a v51-es verzió van, és eddig nem mertem upgrade-elni. :U

    A Broadlink-es távirányítással kapcsolatban egyénként remek dolog az is, hogy a betanítás során a gomb nyomva tartási idejét is megtanulja az eszköz, és a kód kiküldésénél is ugyanúgy csinálja. :K Pl. az én Yamaha (házimozi) erősítőmön a hangerő -80dB-től folyamatosan emelhető, és +- 1dB-es lépésekben állítható. Az ilyen kis érték léptetése a valóságban alig érzékelhető, és mire a Domoticz felületén létrehozott gombokkal szép lassan felléptetném -35dB-re véget is érne a film. Ezért a betanításnál hosszabb ideig nyomva tartva a hangerő-szabályzó gombokat csináltam +- 5dB-es és +- 10dB-es lépéseket is, melyekhez szintén rendeltem kezelőgombokat a Domoticz felületén (és a Xiaomi Cube jobbra-balra csavarintásához is hozzárendeltem). Persze egy ideig próbálkoznom kellett a lenyomások idejével, mire sikerült elérnem a pontos és elvárt 5 és 10 dB értéket. Ezt csak azért írtam le, hátha valaki nem ismerte ezt a lehetőséget...

    [ Szerkesztve ]

    AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

  • Yoshida

    aktív tag

    válasz AcCEsS #3239 üzenetére

    AcCesS!

    Remélem, hogy te vagy az emberem :) (vagy bárki, aki tudja a megoldást! :D )

    Most jutottam odáig, hogy kicsit foglalkoztam a broadlink rm3 mini-vel, feladtam a plugin-os domoticz-es verziót amitől megfeküdt a domoticz, inkább felraktam ezt a blackbeancontrol python scriptet. (rendszer: rasbian stretch, domoticz, broadlink rm3 mini)

    Odáig jutottam, hogy command line-ból simán tudom rögzíteni a távirányító kódokat, és újra futtatva szépen végre is hajtja.

    Viszont domoticz-ba hiába rakom bele a parancsot, nem történik semmi, és a logba ez az error kerül be:

    Error: Error executing script command (/home/pi/domoticz/scripts/BlackBeanControl.py). returned: 256
    (ha nem jó a path, akkor más hibát dob, amiből egyértelmű, hogy nem találta meg a scriptet, ha megtalálja, akkor dobja ezt a hibát.)

    így néz ki domoticzban a parancs:

    script://BlackBeanControl.py -c SamsungVolUp

    Semmi értelmeset nem találtam erre a hibára, csak annyit, hogy csináljak egy bash scriptet vagy mit (nem ismerem a linux elnevezéseket, bocsi), ami annyit csinál, hogy meghívja a python scriptet a megfelelő kapcsolóval, ami parancssorból futtatva szintén működik, domoticz alól pedig látszólag lefut, de nem történik semmi, hibát se ír a logba.

    2018-05-26 21:19:18.305 User: admin initiated a switch command (53/vSwitch1/Off)
    2018-05-26 21:19:18.307 (Dummy) Light/Switch (vSwitch1)
    2018-05-26 21:19:18.536 Executing script: /home/pi/domoticz/scripts/SamsungVolUp.sh

    Parancssorból így néz ki az ami működik:

    /home/pi/domoticz/scripts/BlackBeanControl.py -c SamsungVolUp
    ez pedig a beágyazott script:
    /home/pi/domoticz/scripts/SamsungVolUp.sh

    ez van a fileban:

    #! /bin/sh
    /usr/bin/python /home/pi/domoticz/scripts/BlackBeanControl.py -c SamsungVolUp > /dev/null 2>&1 &

    Van ötleted, bárkinek, hogy miért nem jó domoticz alatt a script?

    annyi még talán, hogy nekem már össze vissza vannak a python2 python3 dolgok, az elején nem futott command lineból se a script, mert bad interpreter stb hibák voltak, de ezeket valahogy már sikerült orvosolni :)

    és a BlackBeanControl.py file első sorát erre kellett módosítanom, hogy egyáltalán működjön commandlineból:

    #! /usr/bin/python
    eredetileg ez van benne:

    #!python2

    viszont ezzel meg csak úgy futott a kód, hogy ha így hívtam meg:

    python2 ./BlackBeanControl.py -c SamsungVolUp

    köszi

Új hozzászólás Aktív témák