Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LouiS22

    veterán

    válasz noorbertt #31730 üzenetére

    Úgy jön ide, hogy a linkelt eszközök (amiket vkp küldött neked) elemmel működnek :)

    És abszolút nem belekötve, de továbbra sem világos, hogy mit szeretnél. Amit leírtál (Nyilván azért kötnem össze HA-val hogy ha baj van akkor varjak míg jön egy push. :) ) azzal magadnak mondasz ellent (szerintem kimaradt egy szó :) ).

    Azt viszont mi nem tudjuk, hogy otthon jelenleg milyen protokollokat (értsd: pl. wifi, zigbee, z-wave, modbus, bármi) tudsz feldolgoztatni a HA-val... Az szvsz segítség bárkinek, hogy eszközt ajánljon, ha ez az apró, de lényeges infó megvan.

    [ Szerkesztve ]

    Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

  • fo_di

    őstag

    válasz noorbertt #31730 üzenetére

    lehet szén-monoxid mérőt is tesztelni, csak szén-monoxid kell hozzá, amiből leginkább az játszana, hogy veszel palackosat, mivel specifikus kémiai szenzor van bennük, de mivel mérgező, színtelen, szagtalan, így azt elszívófülke és megfelelő tapasztalat nélkül semmiképp se próbáld ki (és kellően drága is egy palack)
    alternatívaként egyszer olvastam, hogy ha dohányzol, akkor kb 30-50 ppm koncentrációban szén-monoxidot is kilélegzel, de az nem feltétlen elég a riasztás aktiválásához, mert az talán 10 órát meghaladó mértékben veszélyes, de egy másik link szerint lényegében "egyszerhasználatos" egy ilyen szenzor és ha beriasztott, akkor lehet cserélni, vagyis tesztelés után vehetsz rögtön újat
    nem tudom, a katasztrófavédelem bevizsgálja-e az átlagember számára is némi pénzért cserébe a szén-monoxid mérőjét, vagy csak hivatalból az itthoni kereskedelmi forgalomban lévő eszközöket listázzák (nincs se a pozitív, se a negatív listán okos szenzor [link])
    vagy megbízol az öntesztelő gombban, hogy ha az megy, akkor a szenzor is fog mérni (bár szerintem az az összes gépen csak a riasztó áramkört nézi, az érzékelőcella működését annak kimerítése nélkül nem tudja)

    (nekem egyébként volt egy ilyen heinan mérőm, úgy tűnt, hogy működött, de mivel a mellé rakott honeywell sem jelzett sosem, így biztosat nem tudhatunk egyik mérőről sem, hogy az általunk megvett specifikus példány fog-e jelezni, amikor kell, azon kívül, hogy néhány reprezentatív példányt a katasztrófavédelem évről évre letesztel)

Új hozzászólás Aktív témák