Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BullZeye

    veterán

    válasz itanczos #3124 üzenetére

    Szóval a kiskacsómmal odaállok az ajtó elé, és random tapogatom a felületét, és akkor valami hihetetlen mágiával egyszer csak tudja, hogy én vagyok, és nem riaszt ha utána benyitok?
    Lehet nem volt egyértelmű, de a fizikai eszközre gondoltam, hogy mivel írsz be kódot, ami nem 60kba kerül, és ajtón belülre lehet szerelni. Pl Digoo House 50 dolcsiért.

    (#3126) Norby-007
    Neki álltam egyenlőre egy alapvető Gatewayes riasztó rendszernek, mert itt látszólag senki se használ ilyet, félig már működik, lényege, hogy az ajtóra belülre ragasztottam egy wireless switchet, amit ha megnyomok lekapcsol minden lámpát, és 60 másodpercen belül élesíti a riasztót. Utána mozgásérzékelő meg door sensor aktiválja a riasztást.

    Aztán ha hazajövök 10 másodpercen belül duplán nyomom kikapcsol, amíg nem találok valami komolyabb dolgot elegendő ez is, semminél több.

    Pár napja tesztelgetem a telefon követést, nincs rá normális megoldás, ami nem meríti 2x olyan gyorsan az akksit a telefonba mint kéne. Google maps jó lenne, de 2 napos tesztelés után nem az, sőt.
    Van hogy 15-20 perces késéssel írja ki, hogy "Távol" vagyok, feleségem nem nyomkodja telefonját, így az övé 2 órán át se frissült tegnap pl.

    Ami nem rossz ötlet az telefonokra telepített NFC progi, és matricát meg ajtóra. Telefon küldi a disarm-ot a telefonon keresztül, és akkor nem riaszt. De ez megint macerás, mert elő kell venni a telót.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák