Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz Chal #17581 üzenetére

    Az overpower-es kikapcsolásos kérdésről tudsz infót ?

    Hát igen, az R-Burden-kérdésnek még utána kell néznem.
    Ehhez a kalkulátor amit linkeltél tök jó lenne, csak sajnos még az SCT - általad is linkelt - adatlapja alapján sincs meg az egyik alapvető infó ami mindenképp kellene a kalkulátornak, a "Current sensor turn ratio".
    Szerencsére van lakatfogós multiméter adapterem (valami márkásabb, hihető pontossági osztály-al, stb.), majd utólag azzal is tudom még kalibrálni.

    Shelly-t úgy láttam lehet kapni több magyar boltban/webshopban is, ott azért csak van raktárkészlet.
    Ha csak 1-2 db kell, akkor nem hinném hogy megérné közvetlen a gyártótól rendelni.
    Vagy miért, mekkora az árkülönbség ?

    MOD:
    amúgy ha már áramot mérnék egy okos otthonban, akkor az lenne az igazi, ha a legtöbb külön kismegszakítóra rakott kört külön is lehetne mérni. De ehhez túl nagy az SCT, és szerintem még china-ból is drága.
    Valami ilyesmi lenne jó: [link] Csak a 10A kevés, 16A min. kellene (pár helyre meg 20A is lehet, pl. tűzhely áramkör).
    Kérdés hogy nagyobb árammal mennyivel drágább na meg mennyivel nagyobb. Na meg hogy átfér-e a lyukon pl. egy 6-os vezeték.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Chal #17581 üzenetére

    Áramváltóra találtam egy másik fajta opciót: [link]
    Itt a kiegészítő áramkör vajon mit csinálhat pontosan ?
    Mert látszik hogy nagyon nem csak a burden van rajta.
    Lehet hogy segít valamit pl. az ESP-nek a pontatlan ADC problémáján is ?
    Sajnos ezt a plusz áramköröst 5A-nél nagyobbnál nem láttam egyelőre.

Új hozzászólás Aktív témák