Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz Chal #17557 üzenetére

    Na ez az EU tervezés ez jó hír. Számomra még jobb is mintha USA lenne (ahogy tudom ott azért vannak európai szem számára kicsit furcsa villamossági szabványok is).
    CE tanusítvány mondjuk gyakorlatban nem sokat ér (oké, papíron az alapvető szabványoknak legalább megfelel, de az a minőségről még nem sokat mond el, stressz teszteket ahhoz nem csinálnak).
    UL tanusítvány már egy fokkal jobban hangzik.
    De TÜV vagy hasonló, német tanúsítvány lenne az igazi.
    "16A fölött overpower üzenet (mqtt-n, webes felületen) kíséretében kikapcsol"
    Ez akkor egész jó. Vajon a Shelly nem konnektoros eszközei is tudják ezt ?
    Bár ha igen, akkor is gondolom csak a beépített árammérősök.
    Ez a kikapcsolás akkor jól gondolom hogy a kismegszakítóhoz képest sokkal-sokkal gyorsabb ?
    "A feszültségkimenetes verzió ha jól rémlik annyiban tér csak el, hogy abban gyárilag benne van már valamekkora Burden"
    Még nem néztem utána ennyire a témának. Ez a burden akkor egyszerűen egy az áramváltó tekercsével sorba kötött ellenállás, amin adott áramnál adott feszültség esik ?
    Ez egy sima ellenállás akkor ? Standard 0,4-0,6W ? Vagy több ?
    Nyilván a pontosság nem árt, min. 1%-os biztos kéne legyen (az még ugyanúgy filléres közeli mint a 3-5%-osak). De lehet jobb lenne 0,2-0,5% pontosság (ok, lehet az olcsó áramváltó sem pontos, de ha épp mégis, nehogy már ez a filléres alkatrész rontsa le az egészet). Csak aztán az már lehet nem is olyan olcsó.
    "Ha belevágsz, akkor érdemes ránézni a választott eszköz ADC képességeire, mert eléggé pontatlanok tudnak lenni, és néha nem is lineárisak."
    Belenéztem az ESP-s tesztbe, hát ez azért durva ! Én azt hittem max. 1-2 %-okról lesz szó, de ez sokkal-sokkal több. Ha ez tényleg igaz, ez így eléggé használhatatlanná teszi az ESP32-t (nem csak erre).
    Én amúgy - legalábbis a nyaralónak a földszintjére biztosan - egy Raspberry-t használnék, ahhoz ugye valamilyen ADC mindenképp kell. Van is valami I2C-re köthetőm, de az ADS1x15-nél olcsóbb darab. Az biztos hogy csak 4ch, és az is biztos hogy 12bit-nél nem több. Az ADS1115-ből az adafruitos horror árban van, de ahogy nézem "klónok" vannak sokkal olcsóbban is.

    A Shelly 3EM elég jó cuccnak tűnik. Csak sajnos az ára is már komolyabb.
    De ha pl. én most csinálnék egy komplett villamossági felújítást (vagy új kivitelezést), akkor tuti beraknék egy ilyet, még ha amúgy nem is nagyon lenne más okoseszköz a lakásban, akkor is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák