Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz Chal #16943 üzenetére

    Nem tudom hogy érdekel e bárkit is, de sikerült! :) Alapvetően IOS-om van, és azon a sandboxing miatt nem nagyon tud az ember bluetooth LE forgalmat monitorozni (ugye az asztalhoz adott mobilapp-ból kellett volna kiszedni, hogy pontosan hogyan vezérli az asztalt). Gondoltam majd ha erre jár valaki úgy fél év múlva, akkor megkérem, hogy a telefonján csináljunk egy dumpot :D Aztán meg jött a döbbenet, hogy találtam a fiók mélyén egy s905 TV boxot, amiben van BLE képes BT, és sikerült is telepíteni rá az appot, és dumpolni a forgalmat. Utána egész este a wiresharkot bújtam, de meglettek a payloadok (ez a BLE rohadt egy undorító dolog amúgy). Most ott járok, hogy mindenféle command line BLE tool-al oda állítom az asztal magasságát ahova akarom.

    Next step: idasen2mqtt alkalmazás írása pythonban, ez is jó buli lesz :) Kurvaélet hogy mire végzek, lesz négyféle jobb/profibb megoldás a githubon (most amúgy sehol semmi, év vége óta árulják csak az asztalt, lassan őrölnek a malmok), de nem baj :D

    Amúgy nem tudom hogy valaki nézte e már, vagy akar e venni, de a fő probléma vele az, hogy az Ikea szándékosan készítettet egy híres oem gyártóval (Linak) egy rém buta vezérlőt, e miatt az asztalban pl. nincs pozíció memória, és még az alkalmazásban is folyamatosan kell nyomni a gombot, ha elengeded, azonnal megáll. Szóval gyárilag nincs olyan, hogy elmész kávét főzni, közben az asztal beáll a kívánt magasságba, de az idasen2mqtt elkészülte után már lesz :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák