Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • layerke

    aktív tag

    válasz qqzs #161 üzenetére

    "Ez lehet inkabb epuletgepesz kerdes de miert kell zonaszelep a kazanhazba? Ugy gondoltam a viz kering az egesz hazba es csak ki es be kapcsolodik az eppen kivant radiator a keringesbe hogy leadja a hot." - Ne haragudj meg, ez gépészeti kérdés, nem fogom kifejteni az otthonautomatizálásról szóló fórumban, hogy miért NEM kering egész nap a meleg víz az egész házban...

    "A viztartalyos kandalo hogy kapcsolodik mindehez es tenlyeg megeri kiegesziteni vele a futest? Kandallo volt tervezve es jo lenne ha megeri es nem dragitja az egekbe." - Nem víztartályos, hanem vízteres. Egy hőcserélő van a kandalló általában felső részén (kéménykivezetés környékén, mivel a hő felfelé áramlik) és itt melegíti fel a vizet, ami esetemben simán rá van kötve a fűtésrendszerre. Gyakorlatilag jelenleg 2 hőforrás van vízmelegítés tekintetében a kandalló és a kazán, mikor melyik megy választható, de egyszerre nincs értelme.

    "Es akkor ha benyomja akkor kell valami spec szelepe a radiatorhoz is, mert ugy tudtam azok tekerosok." - Radiátornál nincs semmi csak egy darab cső. Minek oda szelep, ha van már az osztógyűjtőnél?

    "A honelwey wifi radiator termoszatt nalad nem jott kepbe?" - Nem. Minek 7 wifis szelep jó sok pénzért, amikor egy helyen lehet minden szelep kb ötöd annyi pénzért (vagy még annyiért se). Meg minek WIFI-s?! Ezek a radiátorra szerelhető kütyük csak töredezetté teszik a rendszert, jobban szeretem egy pl kazánházban lerendezni a vezérlés dolgait, mint kivinni mindet egyenként az érintett radiátorhoz.

    De megjegyzem, ez mind-mind gépészeti kérdés volt és OFF-ba is teszem emiatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák