Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mekkGyver

    aktív tag

    válasz itanczos #1424 üzenetére

    Valójában ezért forszírozom a dolgot, és ezért is írtam a telefonos hasonlatot. Sokan erőltették a régi Nokia telefonokat, mondván, hogy telefonálni jó az. De azért szép lassan kikopnak azok is, egy hetes akkuidő ide, vagy oda. Nekem aztán 8, hogy ki mit használ. Csak én már a megjelenése óta írok programokat az ESP-re, de förtelmes volt a fejlesztő környezet, nem volt stabil, aztán jött a LUA, amiben meg folyton megbolondult a bootloader, nemrég elkezdték portolni Arduinora, de az is eleinte bugos volt. Most viszont ott tartunk, hogy stabilan, megbízhatóan, olcsón, ráadásul összerakva (sonoff), meg van írva a szoftver is (tasmota/espeasy)... öröm-bódottág!!! Én erre vártam évek óta, és gyakorlatilag nem hiszem el, hogy ilyen eszköz ilyen olcsón megkapható. Régen Arduinohoz nemhogy Wifi, de egy Lan shield is arany árban volt, és még körülményes is volt használni. Sokat kísérleteztem RS485 és RF vonalon is, de sosem volt 100% megbízható egyik se. A wifi is megfagyhat, megszakadhat, de legalább minden pillanatban tudom az eszköz státuszát, és be tudok avatkozni, ha kell. Nekem ez a legnagyobb prioritás. Bocsánat, ha kicsit OFF lett...

    Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

Új hozzászólás Aktív témák