Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ojb

    tag

    válasz Chal #12856 üzenetére

    Ilyen vízórát kaptam: [kép]
    Reflexiós fénysorompóban gondolkodom elsőre, de nem mondtam még le egy érzékeny hall szenzorról sem. (Kihívás, mert ők azt írták, hogy nem működhet)
    It a levelük erre vonatkozó részlete:
    "A külső mágneses érzékelést feltehetően nem fog működni, mert a számlálót védő plexi olyan kialakítású, ami nem teszi lehetővé a külső érzékelő elhelyezését úgy, hogy az működjön is, az az a reed relé feltehetően a „nagy „ távolság miatt nem fog működni.
    Az optikai érzékelés viszont működhet, mivel a tizedes számkerekek egyikén tükröző felület van elhelyezve.
    A külső érzékelő elhelyezésére nincs technológiai előírásunk mivel mi a gyárilag kialakított érzékelőket használjuk.
    Kérésünk annyi, hogy a mérőn ne történjen semmiféle fizikai változtatás. Az érzékelő rögzítése független legyen a mérőtő és ne akadályozza mérő leolvasását, illetve a mérőcsere esetén a gázmérő leszerelését.
    A tervezett érzékelő elhelyezést kérem egyeztessük, melyről jegyzőkönyvet készítünk annak érdekében, hogy később ügyfelünk igazolni tudja az érzékelő elhelyezéséhez való hozzájárulásunkat. Természetesen a az RB-s előírások betartását ellenőriznünk kell, mivel a gázmérőt tartalmazó helyiség, illetve szekrény „A” tűzveszélyességi osztályba tartozik, ezért az alkalmazott megoldásról elektromos tervet kérünk."
    Az utolsó mondatot még nem tudtam igazán értelmezni. Nálam a gázóra a közlekedő folyosón van elhelyezve egy szekrényben. Most megdöbbenve olvasom, hogy ennek hatására "A" osztályú lett a folyosó... :Y :Y :Y Ezek szerint most gondolkodhatom robbanásbiztos lámpatestekben és kapcsolókban? :F :F :F

Új hozzászólás Aktív témák