Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz fo_di #12271 üzenetére

    Ezt a tutorialt én is néztem, de a seedstudiós hw-hez kapott lorawan libraryt használja, ami teljesen más elvileg mint a T-BEAM lora modulja, ezt annyira ahhoz a hw-hez csinálták, hogy a pin mappinget (rss, rx/tx, rst, dio) is a seedstudiós lib. csinálja. Én az lmic nevű libet használom, úgy látom mindenki ezzel hegeszt lorawanos cuccokat a TTN-hez, de már a big/little endian byte orderrel gondok vannak, mert fingom sincs hogy melyiket mikor kell használni. A Loriot minden kulcsot és ID-t big endian módon ír ki, több helyen írják hogy az lmic littel endiant vár. Ugyanakkor a Loriot a device regisztrációnál írja, hogy meg ne fordítsd, mert ezek AES key-ek, nem kell őket bántani. Nade a device ID nem AES key, akkor azt fordítsam meg? Teljes káosz... :)

    Egyébként Bp környéki agglomeráció, de egy völgyben, hegyekkel mindenfelé, nem éppen ideális terep :) Szerintem a következő lépés az lesz inkább, hogy SDR-el elkezdem nézegetni a Lora sávokat, 868-ra elég frankó antennám van (1.5 méteres tetőre szerelhető collinear lézerkard :) ).

    A videókba belemélyedek, köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák