Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chal

    addikt

    válasz Tibeee85 #11358 üzenetére

    Igen, jól érted. Tulképpen ha nem kell fali kapcsoló, akkor tökmindegy hogy integrált motor van a tokban, vagy vezérlőmodul + butamotor, logikailag mindegyik ugyanaz, és három vezeték kell nekik. Gondolom a szakik azért is így kötötték be, mert manapság mindenhol így szokás, csak sokan megveszik az integrált motort inkább.

    Én úgy vettem észre, hogy a redőnyösök manapság leálltak a drága motorokkal (pl. Somfy), és mindegyik a Smart-Home nevű kínai gyártó cuccait szereli itthon (de Somfy áron :D). Én is használok ilyen motorokat amúgy, nincs velük baj, van hazai képviselet is, és a Redőnydiszkont webshopjában elég jó áron szoktak menni a motorok. Van nekik integrált és buta változatuk is, az utóbbit ajánlom (de ezt már túltárgyaltuk).

    Fibaroban nem vagyok otthon, de szinte biztos hogy úgy van ahogy írod, azaz igen, mobilappal fogod tudni vezérelni a hub-ján keresztül. Illetve talán van z-wave-s távirányítójuk is, erre keress rá, és akkor nem csak a telefonról fog menni. Fibaronál olcsóbb a Shelly2.5, ami wifis, de cserébe rugalmasabban használható. Keress rá itt a topicban, rengeteg infó van róla.

    Vodike: mit értesz programozás alatt? Ha a motor végállásaira gondolsz, akkor arra a butmotorokon vannak "hardveres" tekerőgombok, amivel tudod rögzíteni a max/min pozíciókat, és ott meg fog állni. Shelly esetén ezen kívül van egy saját kalbirációs eljárás is (a webguis menüjében érhető el), amivel finomhangolható a pozicionálás (hogy pl. küldhess neki olyan commandot, hogy csak 50%-ig menjen le/fel).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák