Új hozzászólás Aktív témák

  • layerke

    aktív tag

    válasz MaCS_70 #77 üzenetére

    Jelenleg nekem fel van a domoticz mellé telepítve az influxdb. Ebbe a domoticz http push-al áttolja az általam kívánt eszközök által mért értékeket. Nem tudom meg lehet-e adni neki, hogy milyen gyakorisággal, de alapesetben amikor új érték érkezik, már megy is át az adatbázisba. Ez a szobahőmérőknél 50 mp, míg a fűtésen lévő hőmérőknél 10 mp. Minden adatot megkap tehát az adatbázis, én úgy számoltam, hogy évente kb 3 GB adat keletkezik így. Innentől az adathordozó mérete, ami megköti az adatbázis nagyságát. Ha gondolod, szívesen segítek feltelepíteni az influxdb-t domoticz mellé, ezeket már nagyjából ismerem.

    Más téma: openhab. Foglalkoztam ma is vele, de nekem még mindig kicsit bonyolult, szerintem a domoticz sokkal konyhakészebb. Példa: network binding plugint felraktam és rákerestem hálózati eszközökre. Meg is talált "valamit". Ezután finomhangolás, stb, kiderült, hogy az erősítő az. Felraktam a denon plugint is, hogy akkor hátha jó lesz. Hát 2 órányi bohóckodás után se lett jó. Ehhez képest domoticzban felraktam egy virtuális választó kapcsolót, beállítottam benne 9 szintet, beírtam szintekhez a denon erősítő parancsait, nevesül: on, off, mute, hang fel, hang le, hang-50, hang-40, hang-30, hang-20, és már megy is.

    @(#60) toth_janika: én szívesen írnék ha lenne időm és tudnék írni olyan formában, hogy érthető legyen, könnyen emészthető és érdekes. Sajnos nem sok tehetség szorult belém ezen a téren :D

Új hozzászólás Aktív témák