Új hozzászólás Aktív témák

  • quby

    őstag

    válasz Piedon #7226 üzenetére

    Nekem egy haverom megcsinálta ezt (szabolcs megye). A ház falán lévö villanyorszekrényben volt. Ilyesmiben. A külsö átlátszó ablakon rögzitve. A tápot a villanyora szekrény melletti másik szekrényböl kapta, ahol volt sinre szerelt aljzat, oda dugva egy telefon töltö, és az tápolta a nano-t. Jött a leolvasó, meglátta, foto, telefon, azonnal ott voltak a mobil szerelök (20 percen belül), ök megszakértették a dolgot, és megállapitották hogy szabálytalan vételezés történt, és még rendört is hivtak. (erre szerintem azért volt szükség mert az ingatlan - magánterületen - területén történt intézkedés (nemértem))
    Srác képben volt és volt villamosmérnök, és közjegyzö haverja is, akiket gyorsan odarántott és velük jegyzökönyvet iratott és aláratta a leolvasoval, a mobilszerelökkel, és mint hatósági tanuk, a rendörökkel. Ez volt a szerencséje, és 2 és fél év huzavona biroságrajárás után uszta meg, de csak azért mert a közjegyzö haver közben telefonált - még a helyszinen - egy ügyvéd haverjának is, aki diktálta mi legyen a jegyzökönyvben.
    A biróság rendelt ki müszaki szakértöt aki megszakértette a nano-t....kb annyira értett hozzá, mint ha én génsebészeti ejárással végeznék fejátültetést....foggggalma nem volt rola hogy mi az, és mire lehet használni :Y :W . Mire a srác demonstrálta neki....hogy ez az ördögi gyilkos varázsszerkezet (ami emberölésre és idöutazásra is alkalmas) bizony meg tudja számolni hogy hányat villan a villanyorán a led, és ebböl egy jövöbeli szuperszámitogép (rPI) kiszámolja hogy menyit fogyasztottunk...
    Én is nagyon örülnék ha ezt meg tudnám valositani otthon, mert villannyal fütök, és napelemmel visszatermelem. Jó lenne pontosan látni hogy mikor ugrik meg a fogyasztás stb....de sajnos magyarország még erre nincs felkészülve...

    És végül a kérdés, amiért benéztem a topikba :D:
    Szerintetek egy fafödémes vályogház padlásának mértani középpontján elhelyezett sonoff RF bridge milyen távolságbol lesz hajlandó jeleket fogadni? Igy a házban sehol nem lesz 5-6 méternél messzebb egy szenzortol, jelaadótól sem, és nem is nagyon lesz az utjában fal/fémszerkezet, vagy olyan tereptágy ami a rádióhullámok ellensége. De kellene az udvarrol is jeleket fogadjon. Ott már lehet 10-15m is a távolság. Tetö faszerkezet, pala, zsindely....ez késöbb majd lindabra lesz cserélve...na az majd bekavar. :D

    [ Szerkesztve ]

    A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

Új hozzászólás Aktív témák