Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz BullZeye #3317 üzenetére

    Értékelem a sztorit, de ez nem volt túl hasznos számomra. :D
    Analóg szalaghoz nem kell csak néhány bájt RAM. Digitális szalaghoz is én UNO-val programoztam 300 db ledet csak úgy játékból, ws2812-n dupla pufferrel az áttűnéses animációkért. Szimpla pufferrel ennek a duplája belefér 2 KB-ba a program egyéb változói mellett, ami 30 led/m szalagnál éppen 20 m.
    Nem beszélve arról, hogy van aki 1000 ledet programoz 1 KB RAM-mal. Ez még 60 led/m-rel is 16,5 méter.
    Másrészt vannak az UNO-nál erősebb vasak, nagyobb kapacitással.
    Én jelenleg ESP32-zök (tavaly igaz még nem volt vmi erős a támogatása), ebben 520 KB RAM, 4 MB Flash van és 2x240 Mhz multithread proci, Wifi+BLE.
    Szóval szerintem nem jártátok eléggé körül a témát. :N

    Apa102 még most is nagyon drága, de teljesen fölösleges SPI buszos szalagot választani dekorvilágításhoz. Ugyan minek? Egyedül PoV technikákhoz kell akkora frissítési frekvencia. Puffer ugyanakkora ennél is szoftver oldalról. :)

    Én WS2812b-t használok, esetleg ws2813-at, ha fontos a üzembiztosság.
    Ezt egy ESP32 hardveresen tudja kezelni, nem mintha a két magos cpu nem lenne rá overkill. :)
    Árban se vészes, se a szalag, se a vezérlő.
    De én most itt maradok az analóg RGBW szalagnál a 24V miatt (körbeéri a szobát jelentős Vdrop nélkül és elég hozzá egy olcsó dugasztáp). Ezt mosfet-tel fogom meghajtani. Szóval a hardver nem kihívás.

    Fentebb linkeltem ESP8266 projektet, ami Raspberry Pi-vel együtt emulálja a Philips Hue Light-ot.
    Szóval úgy tűnik senki nem épített még ilyet.

Új hozzászólás Aktív témák