Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz erdey_a #81778 üzenetére

    Nem a kisajatitasrol van egyebkent szo, hanem az identitasrol. Tehat ha te valami miatt perfekcionista vegan vagy, akkor az jo esellyel azzal jon, hogy rengetegszer gondolsz erre a temara (valami miatt, ez siman osszefugghet testkepzavarral, etc. - abszolut nem mondom, h ez mindig igy van, de sokszor). Namost ha valamivel sokat foglalkozol, az jellemzoen resze lesz az identitasodnak, mert valamivel magad szamara is meg kell indokolni, hogy ez miert ennyire fontos. Akkor, ha valakinek ez nem fontos (es most nem arrol beszelek, hogy valaki utalja a vegansagot, csak arrol, h nem erdekli az egesz kajatema), az megkerdojelezi a te identitasodat, es valahogy be kell (magadnak) bizonyitani, hogy az illeto buta/nem ebredt fel/etikatlan/egeszsegtelen/stb.

    Tokre nem csak a vegansagra igaz ez, szoval no offense Katica -- hogy a sajat hazam tajan is sepregessek: pl. a futokra is igaz ez (aki nem fut/sportol, az nem lehet egeszseges ember).

    Annyi, hogy a vegansag azert nagyon sokszor egyuttjar egyeb 'ezoteriakkal'.

    while (!sleep) sheep++;

  • NoLF

    addikt

    válasz erdey_a #81778 üzenetére

    szerény véleményem szerint ezt a piac erőlteti, nem a vegánok.

    én pl tök megvagyok mindenféle helyettesítő nélkül

    ugyanakkor nem vagyok vegán, csak növényi alapú étkezést folytatok, és ez elég nagy küölönbség. rábeszélni pedig soha senkit nem akarok semmire, mindenki csinálja azt, ami neki jó. ha megkérdezik hogy én miért, akkor felsorolom a gondolataimat és érveimet, aztán lehet lövöldözni - nem várom el, hogy rábeszéljenek hogy meg fogok így halni, viszont én sem fogom vérben forgó szemekkel, fröcsögő nyállal elordibálni, hogy mindmeghalunk - mert ez anélkül is meg fog történni :D

    egyébként meglepő módon kihagytam a tésztát a felsorolásból, abból viszont ipari mennyiségűt fogyasztunk - a szósz gazdagságától függően a fél kilós csomagot együltő helyünkben beverjük ketten, ami azért szemöldökemelésre ad okot sok embernél :DD

    katica: a bolognaid receptjét írd már le légyszi, aztán majd én is adok autentikus olasz változatot :K

    The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Új hozzászólás Aktív témák