Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pttypang

    veterán

    válasz K1nG HuNp #56300 üzenetére

    Szerintem nem vagy tisztában azzal, hogy melyik mit csinál.
    Az anglisztikánál nem annyiból áll a történet, hogy jaj jó vagyok angolból, progtervnél meg nem hello world az egész.

    Emelt matekra jártál remélem :DDD

    Everybody lies.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz K1nG HuNp #56300 üzenetére

    Anglisztikával az égegyadta világon semmit nem fogsz tudni kezdeni. Az ok, hogy mindenhova kell az angol, de nem ez a szint, sima társalgási szint (C1-2) kezdetnek akármire bőven elég. Ellenben ha tanítanád is az angolt utána, ahhoz úgyis kell egy pedagógiai diploma is, szóval megint öngól. De legalább addig is rengeteg szabadidőd lesz (egyszakos bölcsészek, szevasztok!).

    Ebből a szempontból egyébként rettenetesen eltaláltnak érzem a német rendszert, ha szakmát akarsz, elmész egy olyan képzésre, ahol kezdettől fogva az időd felét töltöd csak suliban, a másik felét egy választott cégnél (ahova rendes állásinterjúval jelentkezel, meg minden), évente emelkedő rendes fizetésért. Ha meg tovább akarsz utána menni, akkor még a cég fog noszogatni az első megszerzett szint után is - legalábbis ha addig jól teljesítettél.

    Nagyobbik lány most nyolcadikas, épp a munkára jelentkezést tanulják politika- és gazdaságtudomány órán, ha vége a témának, jelentkezniük kell egy piaci alapon működő vállalathoz, és két hét gyakorlatot letölteni (14-15 évesen!). Utána évben következik a szociális szféra (iskolák, óvodák, kórházak, szociális intézmények). Aztán meg már kvázi élesben megy, több hetes gyakorlatokkal a választott irányban. És ez csak egy sima gimnázium, nem is szakmát tanul. Mire eljut az egyetemig, lesz már 4-5 sor gyakorlat az önéletrajzában, és mé csak ott indul be ez a gyakorlatosdi dolog igazán. Egy ügyes választási sorral tényleges álláskeresésnél már ott lesz neki a pár év gyakorlat, nem is beszélve arról, hogy némi zsebpénzt is keresett addigra, és megtanulja, hogy néz ki egy munkahely.

    Monty: Budapest mindig külön kategória lesz, kvázi EU-s árakkal. Németeknél az a gond, hogy itt vidéken is ilyenek az árak. Frankfurt (vagy München, vagy Berlin) eleve kap itt is egy legalább1,5-szeres szorzót. És már előre megy a pánik, hogy milyen árfelhajtás lesz, ha költöznek ide a londoni bankok - némelyik már elkezdte -, és velük nemcsak a tényleges személyzet, de a szerződésesek, és a kiszolgálószemélyzet jó része is, ráadásul mind családostul. Fizetőképes kereslet, ugye, az ilyesminek meg van egy erőteljes árnövelő hatása.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák