Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raycoon

    tag

    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni, de nincs sok időm visszaolvasni, a keresővel meg nem találtam elég infót.

    Egy Canon 400D 18-55-ös KIT obiját cserélném 18-135 IS STM-re. Gondolom menni fog vele, de egy megerősítés nem ártana..

    A másik kérdés OEM vs dobozos. Most 10 ezres visszatérítés van rá, de az akcióban részt vevő boltokban 139 ezres áron megy. Ehhez képest van egy-két hely, ahol OEM-ként és nem az akcióban árulják 109 ezerért. Pl Digitalko, Aqua. Az Aqua azt mondta, hogy nem magyar gyári garancia van rá, de az ő garanciájukkal vihetem nem csak az üzletbe, de a Camera Kft-hez is. A Digitalko-t nem sikerült még felhívnom.

    A 20-as különbség elgondolkodtató, de még soha nem vettem így és van bennem némi nemű félelem.

    Ha valami tanácsot tudnátok adni a fenti boltokkal, garanciával, illetve általában az OEM termékekkel kapcsolatosan, annak most nagyon örülnék!

    Előre is köszönöm!
    rc

  • raycoon

    tag

    válasz FLx #23224 üzenetére

    Az Aqua azt mondta, hogy vagy fehér papír doboz, vagy zacskós.. Ez utóbbi nem hangzott túl jól..

    A garanciára nem azt mondta, hogy megpróbálhatom oda vinni, hanem, hogy ők is oda viszik, így vihetem egyből oda, vagy hozzájuk.. Mondjuk az Aqua nem fog elfutni, így a bolti garancia is jó lehet, de objektívekben nincs tapasztalatom.

    A Canon honlapján meg volt valami EWS. Az alapján elvileg javít az itthoni is. Vagyis európai szürke lehet. :)

    Amit eddig vettem/kaptam dobozos volt és soha semmi garanciális bajom nem volt vele.. Szokott lenni ezeknek az obiknak valami nem felhasználásból eredő baja? Ami tényleg garanciális?

Új hozzászólás Aktív témák