Új hozzászólás Aktív témák

  • adalbert1

    veterán

    válasz edipqe #1 üzenetére

    Nekem vegyes tapasztalataim vannak:

    - Nagyanyám (sajnos nagyszüleim közül csak őt ismertem) : az egyik legjobb lelkű ember volt, akit csak ismertem, sajnos a sors jól kibaszott vele mikor majdnem száz százalékosan megvakult... Viszont a családból kiskoromban úgy éreztem hogy ő áll legközelebb hozzám, mindenről el tudtam beszélgetni, jó fej volt... Miután egyszer kirabolták a házát mikor nem volt otthon, utána inkább hozzánk költözött, mindig amiben tudott segített...
    Szóval ő az egyik legpozitívabb példa. A húga még él, vele sajnos ritkán találkozom, ő is hasonló személyiség.
    - Anyám és apám is nyugdíjas már, mindketten dolgoznak mellette: apám mint őstermelő, anyám még az előző munkahelyén (mielőtt jönne a twollah topicjából ismert köpködés, leírom hogy nagyobb a szaktudása, mint bárki másnak a cégénél a területén, ennek ellenére ő keresi az utódját). Érdekes módon az öregkori begyepesedett gondolkodás úgy veszem észre hogy egyikükre sem jellemző, nyitottak, el lehet velük beszélgetni...

    -Idős emberek vs. tömegközlekedés: csak azt nem értem, hogy miért feltétlen akkor kell legtöbbjüknek útra kelni, mikor a legtöbben vannak amúgy is az összes tömegközlekedési eszközön (elhiszem hogy megszokták az elmúlt 40 évben, hogy reggel felkelés, utána mennek a dolgukra), szerintem ők is jobban járnának ha reggelente nem csúcsidőben indulnának ide-oda, akkor nem kellene a szabad ülőhelyeket se vadászniuk...

    -Kapcsolat a múlttal: nagyanyám nagyon sokat mesélt a II. vh-ról, legalábbis amit ők láttak belőle, sajnos egyre többet felejtek el belőle.
    Apám egyik idősebb jóbarátja is érdekes storykat adott elő nyaralásokon, hadifogság szibériában, 60-70-es években amerika körbeutazása...

    Még annyit tennék hozzá, hogy szerintem tekintettel kell lenni az idős emberekre, legnagyobb részük végigdolgozta az életét, építették a szocializmust (na jó, inkább az utódok jövőjét) :) .... Aki nem szereti őket, az meg gondoljon arra, hogy ő se lesz különb öregkorában...

Új hozzászólás Aktív témák