Új hozzászólás Aktív témák

  • RM007

    addikt

    Van ilyen topik is? :) Nem régen sikerült összefutnom egy komolyabb laptop quadro kártyával(rtx5000). (az elődje is meg van P5200) Csak az a bajom vele hogy alacsony fogyasztású, 80W max, meg ezeknél lévő vbios zár, így nem lehet semmit sem állítani az MSI AB-ben. A lapos bios nálam nyitott rengeteg állítási lehetőséggel. Nincs véletlen tippetek, esetleg ott lehetne-e olyan opció amivel beletudnék mászni a vga bios-ba? Picit befolyásolni ebben abban?
    Jelenleg mivel minden hekkelt stabilan fektetve állványon használva, ferdén kiáll a laposból....nagyon forog a ventilátor mintha nem volna kártyám, mintha elromlott volna stb..(ki tudom kapcsolni, leválasztani az mxm portot), viszont az hogy a teljesítménybe nem tudok beleszólni jobban zavar.
    Minden működik amellett hogy a kártyát nem minden mérőműszer látja. Külön hűtője van, szuper hűtés. Ha teszek rá másik vbios-t vagyis nem gyárit, akkor érdekes módon a driver módosítás ugyancsak megy, de ha újra indítom a gépet nem jön fel semmi, fekete képernyő fogad a driver miatt....jelen pillanat hdmi sem megy. Eddig ezzel sosem volt gondom a 150W tudású elődnél. Csak a gyári driver megy hibátlanul, a gyári kulccsal, az amelyik az nvidia driver része, benne van.
    Érdekes, már nem lehet csak úgy ügyeskedni mint régen, vagy csak ez amolyan egyedi eset most nálam. :U
    Egy nvidia 90W vbios a múltkor meglepett, driver telepítés után működött amíg újra nem indítottam a gépet. A gpu-z Subsystem ID csak félig volt igaz....maradt a régi is :D ....ment minden az adott teljesítményen. Hát ennyi röviden. Keresem a (1462 12C6) drivert, talán majd valaki egyszer felteszi a gyűjteménybe. :)

    [ Szerkesztve ]

    Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

Új hozzászólás Aktív témák