Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SeRoKrigid

    csendes tag

    válasz ForRedGlory #9043 üzenetére

    Sziasztok,

    táp kérdéshez egy kis érdekesség, remélem tudok segíteni azoknak akik bizonytalanok a táp miatt.

    iRacing-et tolok VR-ban ami a következő perifériákat követeli meg:
    (ez csak azért releváns mert van itt fogyasztó bőven)

    USB oldalon (high end eszközök Fanatec, simcube, stb...) pedálon rezgőmotorok stb:
    - kormány (aktív tápon)
    - pedálszett (passzív, csak USB)
    - váltó (passzív, csak USB)
    - Valve Index headset (aktív tápon)
    - Logitech stream pad (passzív, csak USB)
    - Egér, billentyűzet

    I5 9600k @5000Mhz
    TUF 3080 OC
    Vízhűtés

    És mindezt egy Corsair CX750M szolgálja ki. Szóval 750 elég lesz teljesen biztosan, bármivel játszol. Megkockáztatom hogy a 650 (nem csingjau) miatt sem kell feltétlen aggódni a megfelelő felhasználás mellett. (ha most veszel tápot akkor természetesen válaszd a nagyobb teljesítményűt)

    És ha már úgyis pötyögök, a 10GB VRAM a VR-ban kevés lesz kérdéskörhöz is van észrevételem. Bár én egy célgépet építek a szimulátorozáshoz, és 98% arra használom a gépet, azért néha tologatok egy kis alyx-et is. Az iRacing közel max grafikán HDR-el, 150% scale mellett is 40 autóval a Nürburgringen 5500 MB memóriát eszik, közelébe nincs a limithez. Alyx gyakorlatilag 3-5GB VRAM-al elvan (mondjuk az egy jól optimalizált játék). Korábban egy 2070S-el (8GB VRAM) játszottam mindenfélét, és nem vettem észre hogy kevés lenne...

    Jaaaa... és kihajcsa e a proci-val kapcsolatban pedig, 9600K 5Ghz-re húzva én úgy látom nincs para, eteti a kártyát böcsülettel. Mielőtt a torkomnak ugrana valaki szeretném kihangsúlyozni hogy az én felhasználási területemen (VR).

    Big NAVI kenterbe veri a 3080-at témakörhöz pedig itt az őszinte véleményem:
    Nagyon nagyon szeretném hogy kenterbe verje, vagy legalább tudjon ennyit, esetleg még olcsóbban is. Szívből drukkolok nekik, és tegyétek ezt ti is, mert ez hosszútávon egy fasza kis árversenyt eredményezne, ami csak nekünk jó. Ne legyetek elfogult fanboyok, nem kell önigazolás hogy jó vételt csináltál. Ahogy korábban írtam van esélye az AMD-nek nagyot durrantani (mondjuk a pontatlanságom miatt majdnem élve megnyúztak)... És bízom benne hogy végre lesz egy egészséges konkurálás.
    Egy dolog miatt vettem nVidiát, mert az AMD nem volt stabil driver ügyileg, és nem engedhetem meg magamnak hogy játék közben valami gixer történjen... sajnos az online versenyzés közben nincs pause, ha valami történik bukom a futamot...

    Béke! :R


Új hozzászólás Aktív témák