Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • relixo

    tag

    válasz Gerzsi #4 üzenetére

    Azért ez rohadt jó,hogy én mint végfelhasználó azért nem jutok hozzá SEMMILYEN kártyához mert a nyerészkedő-csencselő csótányok miatt 10x áron adnak már a boltba is mindent.
    Nem kéne erre kitalálni valamit esetleg már így lassan fél év távlatából?? :U

    Esetleg előjegyzésre lehetne vásárolni és csak személyesen 1 ember 1 kártyát vagy valami hasonló módszer.... vagy csak a gyártó adjon el közvetlen és inkább kivárom az 1-2 hónapos sorom szállítással meg mindennel csak reális, emberhez méltó áron adnák már végre őket. Ha ez így megy tovább - már pedig látjuk,hogy így megy- akkor még 2 év múlva se jut itt senkinek semmilyen kártya. :W (leszámítva azt a pár gazdag vérpistikét akinek az 1 millás ár is aprópénz na meg bányász majmokat, ahol pénz nem számít)

    [ Szerkesztve ]

  • relixo

    tag

    válasz Gerzsi #6 üzenetére

    Tényleg nem kötekedésből meg offolni se akarok itt... csak ahogy írtad:
    "de amúgy most mindennel ez a helyzet IT cuccoknál... nézd meg a procikat ugyan ez a helyzet eszement áron mennek..."

    Azért nem lehet a két helyzetet összehasonlítani! :N Mert az,hogy egy proci kerülne 100 ezerbe és most az 120 ezer helyette még nem a világ vége!!!
    Fáj az is? Soknak találom? Igen. De még kitudjuk fizetni azt a +20k érte ha kell és szeretnénk.
    Ezzel szemben a videokártyáknál ESÉLYTELEN , hogy kitudjuk fizetni azt a közel plusz ~100 és ~ 250 ezret amivel többe kerülnének! :U
    Azt meg már meg sem említem,hogy nincs alternatíva kártya vásárlásnál mert vagy veszel szutykot (1050Ti és társai) ami kb 80k mostani áron vagy 16xx szériát gyémánt árban és persze 1-2 éven belül semmit nem fog érni se pénzben se teljesítményben vagy a köv. lépcső a 20xx széria ami ugyanannyi(!!!!!) mint az új 30xx kártyák. :((

    Aki nem szüli a pénzt és ár/érték arányt nézi valamint értelmes ember az nem tud venni kártyát jelenleg még ha akarna se. Szóval egyik szegmens se fajult el úgy és szállt el árakba annyira mint a videokártya. Ott tartunk,hogy 350k egy új procis jobb féle gép és még ugyanennyi csak a videokártya hozzá. Nem kicsit van elk*rva ez! :W
    ÉS lehet túlzásnak érzed de szerintem az idei évbe még mezei halandó ember egész biztos,hogy nem fog kártyát kapni értelmes áron. De megkockáztatom,hogy még jövőre sem ahogy írtam.
    Hiába jön ki az újabbnál-újabb "paper launch" széria ha egyszer felvásárolják az előzőleg említett véglények milliós összegekért a bitcoin bányászatra. A gyárak meg soha a büdös életbe nem fogják utolérni magukat(nem is törik magukat ahogy látjuk)...vírus helyzet, chip hiány, szállítási nehézségek, USA embargó, és persze a mondvacsinált indokok amivel mesterségesen felnyomják az árakat, de legalábbis az egekbe tartják.
    Nem kekeckedés meg semmi ilyen de szerintem ez lesz bár nagyon remélem,hogy tévedek és nem lesz igazam, őszintén mondom. Csak sajnos a hírek lassan fél éve egyáltalán nem azt mutatják,hogy bármi javulás lenne, sőt egyre rosszabb a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

  • relixo

    tag

    válasz szabimabli #12 üzenetére

    Ne viccelj már.... 400 körül lesz az inkább!! És majd linkelik mellé az árukeresős árakat ahol 450 alatt nem lesz a legócskább változata se. :K :W
    Persze ígyis-úgyis fogyni fog mint a cukor, nem számítanak itt már az árak az emberek veszik ami nem baj ha van rá pénzük,csak ami már inkább baj,hogy még önámítást és önigazolást is gyártanak mellé,hogy milyen jó áron vette és jönnek a fórumba mert meg kell dicsérni érte őket. :C

  • relixo

    tag

    válasz PeL #17 üzenetére

    Én is ezt vallom amit mondasz , de sokan úgy gondolkodnak,hogy a leszerelt bányász kártyákat veszik meg majd. És nekik ez amit mondasz csak ártana olyan szempontból,hogy gamerként nem tudná megvenni a kiszuperált bányász kártyát használtan mert az csak bányászatra lenne jó semmi másra.
    Plusz a dolognak a fordítottja is megvan,hogy gamer megunja a kártyáját cserél jobbra elakarja adni de csak másik gamernek tudja eladni mert a gamer kártya csak játékra lenne jó bányászatra nem!

    Én soha nem vennék bányából használt kártyát ahol nonstop megy és ki tudja milyen körülmények közt...de ez megint más kérdés.

    A másik Ngreedia (Nvidia) nagyon okosan kitalálta ezt ,hogy még jobban tömjék a zsebüket , lásd fenti pl. használt kártya piacot kiölik vele. Szóval igazából ezzel is csak magukat fedezik a bányász kártyák bejelentésével.Gyártó kapacitást is szépen lecsökkentik ezzel így még tovább biztosítva maguknak a "monopol hiánycikk" helyzetet.

    A 3060 kártyák bányászátban való lebutítása meg csak PR fogás semmi több!
    A ZOTAC kártyák már napok óta kint vannak pl a bányászoknál használatban!!!! Holott még meg se jelent a kártya elvileg ugye?! :U
    ERRE tessék a hírért: [link]

    Sz*rnak az emberek fejére és hülyének nézik a gamereket a hazugságaikkal és a manipulatív álhíreikkel. Meddig fog ez még folytatódni? Egyszerű a válasz:
    Ameddig a bányász véglények megállás nélkül vásárolják az újabb és újabb kártyákat és amíg az Ngreedia csapat a háttérben kiszolgálja őket soron kívül semmi nem szab gátat ennek! És itt már réééééges rééégen nem a vírus meg a szállítás okozta gondok vannak a háttérben. Ahogy a chip helyzet se mert látjuk a több százezer kártyát a bányász farmokon! :W

    [ Szerkesztve ]

  • relixo

    tag

    válasz Tinya #28 üzenetére

    :C Az igen....tudtam én,hogy beindul a magyargépezet.
    Lehet vissza olvasni amit írtam 18.-án a #14 hozzászólásomban! Megmondtam előre. :K
    Ahogy azt is megmondom,hogy venni fogják mint a cukrot az emberek!!
    Más kérdés ,hogy ki ilyen hülye,hogy ennyit kiadjon ezért mikor még teljesítménye is erősen kétséges szépen mondva.

    [ Szerkesztve ]

  • relixo

    tag

    válasz felyn #39 üzenetére

    Mielőtt beleugrasz azért teszteket nézzél!!! (fentebb linkeltek)
    Fájdalmasan sz*r a teljesítménye /ár-érték arányban/ a parasztvakítás 12GB meg ne tévesszen meg. :N

    [ Szerkesztve ]

  • relixo

    tag

    válasz PeL #64 üzenetére

    Jujjj, vigyázz mit írsz... ;] nemrég írtam én is hasonlókat másik fórumrészen és bődületes nagy sz*rvihart csináltak belőle a gazdag vérpistikék, meg sznob gazdagok akik magukra vették. Pl. egy 3070 kártyáért szerintem ugyanúgy nem normális aki 500 ezret ad efeletti összegeket meg nem is említem.
    U.I: /mielőtt delikvensek rám írnak megint nem én kezdtem és nem én mondtam csak válaszoltam valakinek/

  • relixo

    tag

    válasz Tinya #85 üzenetére

    Engem nem győzött meg...
    120k normális időkbe már volt a 5700XT is és szinte ugyanott teljesít.
    De HA még egyszer valaha visszajönnek a normális árak (amit sajnos én nagyon erősen kétlek) akkor a 3060Ti nem kérdéses,hogy azt kell választani ár/érték miatt.
    Ez a 12GB trash 3060 kiadás egy félresiklott valami amit kapkodva kiadott az Ngreedia haszonleső módon.
    Teszt 3060vs3060Ti: [link]

  • relixo

    tag

    válasz tasiadam #91 üzenetére

    Ja 250k a Zotac(számla nincs) és a legalja inno márka 270k mind a kettő a 2 ventis porszívó hangú változat
    Mondjuk totál mindegy mert tesztek alapján annyit se érne meg esetleg valami komolyabb (asus,gigabyte...) oc verziós talán.
    Az is vicc,hogy spanyoloknál 600 USD(~185k) lehetett kapni amíg volt, nálunk 290k alatt nem volt a megjelenés napján sem! Úgy látszik mi jobban teljesítünk.-nyerészkedésben- :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • relixo

    tag

    válasz demmer123 #94 üzenetére

    Jelenlegi árviszonyok mellett az a baj,hogy sehogy sem éri meg szerintem. Én értem,hogy sokan megveszik mert megtehetik, nincs ezzel semmi baj de komolyan -én is tudnék venni- csak látva a teljesítményt a jelenlegi árhoz viszonyítva ami van a 3060nak, ez így egy trash kategória. Pláne,hogy ennyi pénzért még 3070-t kaptunk pár hónappal ezelőtt, ne felejtsük el.

    A meghirdetett árán bestbuy lenne. Persze ezt nem vehetem alapul most de nézzük a környező EU-s országok árait ahol is 180-240k között ingadoznak a 3 ventis oc-s verziók ha épp lehet kapni.Na annyiért éppen ,hogy csak nem fájna a jelenlegi helyzetet tekintve de csak a minőségi fajtákból. Csak ugye nálunk ezek 300 felett vannak jóval.Annyiért meg vegye aki akarja... :K

    Én azt is nézem,hogy lehet pont az a 10-15 FPS különbség fogja a jövőben elválasztani 1-1 játéknál,hogy még játszható-e vagy már megint kártya csere kéne...és inkább most beletolnám én pl a 3060Ti árát mint később ki tudja milyen helyzet jön még itt és verjem a fejem a falba,hogy anno miért is spóroltam.
    Na mindegy én úgy látom,hogy ezen az áron nem életszerű a 3060. Ez a helyzet meg úgyse változik még évekig.... ez biztosan látszik most már. Így sokan fogják venni ezek ellenére is már amikor lehet kapni és az árát megtudja emészteni az ember a teljesítmény hiányára.

    #93 tasiadam Hát éppen olcsónak így se mondanám, de oké... ;]
    Amúgy tényleg nagyon hangosak tudnak lenni a fentebb említett kártyák terhelés alatt és ennyiért joggal várható,hogy ne zúgjon mint egy méhkas.(persze van akit nem zavar, engem speciel igen)

Új hozzászólás Aktív témák