Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolti1902

    tag

    Sziasztok.
    A következő problémával fordulnék hozzátok.
    Van egy Asus RTX 2080 Super A8G Gaming videókártyám. Agusztusban vettem akkor nem jelentkezett a következő hiba:
    Azt vettem észre mostanában, hogyha letöltött videót nézek vagy ha pl Facebook-on görgetek lefele és egy olyan tartalomhoz érek, amiben videó van a monitoron (6 éves LG 24MP57VQ-P- HDMI-vel összekötve) csökken a kontraszt, fakóbb lesz a kép, úgy, hogy a videót el se indítom, csak megjelenik a képe.
    Van itthon egy másik gépem, egy HD5450-el azzal nem jön elő ilyen hiba + volt egy másik újratelepített, HD6670 VGA-val, azzal se jött elő a gond, így a monitor hibára kevésbé gyanakodom.

    Amiket próbáltam:
    - Windows 10 újra telepítése, legújabb frissítésekkel,
    - Nvidia driver korábbi verzió visszarakása
    - Windows színkezelésben egyedi profil létrehozása, monitor fény/kontraszt kalibrálásának újra beállítása
    - Nvidia Vezérlőpultban a színbeállítások módosítása NVidia beállításokra
    - Monitor menüjében Energy Saving Átállítása Low-ra, High-ra, eddig OFF-on volt.
    - Monitor előre beállított képmódjaival is ezt csinálja (Photo, Gaming, stb)
    Ha ki-be kapcsolom a monitort, akkor vissza áll a "rendes" kontraszt arány, amíg meging be nem tölt előre valami videót a neten vagy elindítok egy filmet.

    Valaki nem tapasztalt már hasonló hibát?
    Köszönöm!

    My VGA History: S3 TRIO 64 - 3DFX Vodoo - MX4000 - FX5700LE - 8400GS - 3850 256MB - 8800GT 512MB - 4850 1GB - 5850 1GB - 7870 2GB - R9 280 3GB - RX 480 8GB - GTX 1080 8GB - HD5450 512MB - HD5750 1GB - RTX 2080 SUPER 8GB

Új hozzászólás Aktív témák