Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bugylee

    tag

    válasz dilipok #19699 üzenetére

    nem mellesleg a megmondournak is 970 van, 2500k-val

    Nem mellesleg nekem is

    Mondjuk azt meg vegkepp nem vagom, hogy hogyan is tudtam volna 400k-t megsporolni, ha a 980 helyett 970 v 960at vettem volna

    Érdekes, az előbb még még micsoda egyetértés volt, h előrelátás, meg mittomén. De elmondom mégegyszer, hátha most el is olvasod amit írok. Mivel a mai játékokhoz egy 960 kaliber is elég, ehhez egy i5 proci mobóval olyan 140K a három együtt. Ha a holnap és holnapután játékaira vesz vki 980nal gépet, az tegyen alá olyan procit olyan lappal, ami évek múlva is elég. Durván számolva a kártya 120szal, a proci egy 100assal, a lap meg olyan 50essel kerül többe mint egy mostani 960hoz elegendő. Ekkor már +270nél járunk. Ehhez már jár a magasabb felbontás minőségben, szóval vedd hozzá az 50-60K-s monitor helyett azt ami évek múlva is korszerű (200K) és már ott is vagy a +400K-nál. És egy esetleges tápcseréről még nem is szóltam.

    Ja, nem kell venni 150-ért procit, meg 90-ért lapot, meg 200-ért 4K-s monitort, meg jó a 8 giga óccsó ram nem kell a drágábbik 16 giga, mindenből marad a régi, akkor azt mondom, h okés, 980 mellé ma még elég egy i5 2500K, meg elég az asrock extrém3 gen3, meg elég a 1333-as ram, de ez nem így van. Ez egy 960-as konfighoz kiváló, de egy 980-at már nem fog kipörgetni.

    Az a játék, ami full hd-n nem fut normálisan 960-on most, az szarul van optimalizálva. Hiába raksz titánokat sli-be, ha Arma 3 alatt 20-40 fpsed lesz, mert szarok a szerverek. Vagy ott az előbb említett crysis 3. Vagy ott a Witcher 2, ami csak a mostani gépeken fut elfogadhatóan, de uez lesz a hárommal ha májusban kijön. 970-nel megint majd kompromisszumokat kell kötni annak, akinek gyengébb alá a konfigja - mint pl. nekem. Mert lassabbak a ramok, nincs hyper threading, sandy bridge és ezért nincs pcie 3.0 sem, ésatöbbi.

    Az meg, h új kártyánál nem költünk másra nem biztos, h igaz. Mert v már megvetted alá a procit-lapot-ramot-hűtést, stb, és már elköltötted a manit, v kissé elavult a cucc és majd most fogod. Esetemben pl. a 970 vétele után jött a proci beröffentése, ez hozta magával a drágább hűtést, ehhez a drágább házat, plusz ha már lúd, akkor legyen kövér alapon új ssd, új hd, meg a sok egyéb bizbasz. Kártyástul mindenestül elpüföltem idén a gépre 250-et úgy, h a munkámból kifolyólag egy Asus ROG laposon játszok az év nagy részében. Namármost, v idén veszek új proci-lap-ram-monitor kombót v jövőre. De előbb v utóbb mindenképp vennem kell. És az sem biztos, h egy év múlva olcsóbb lesz a hardver, mert az elmúlt egy évben csak emelkedett minden.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák