Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz KAMELOT #19673 üzenetére

    Kártya és játékfüggő a dolog, illetve lényegéb en optimalizáltságé. Nálam FC4 7870XT-n nem evett 1980MB-nál többet (próbálta volna :DDD ), és röccmentesen futott, miközben égre-földre esküdözött minden 280-tulaj, hogy ez lehetetlen, mert 2.8GB kell neki. Most 30+ FPS helyett azonos beállításokkal (FXAA) 50+FPS (persze 2.8GB RAM), de a játék élvezhetősége hasonló. Nyilván AMD-n a PX nem működött, ami elég komoly minőségi különbség. Lehet, BF3 is a PX miatt megy másképp.

    Asbee: Tényleg nem kell, már megint "leírtakra" hivatkozol (egyébként 1M leírástól sem lesz bárminek nagyobb jelentősége), ezúttal is teszt nélkül (ha nem tudod a különbséget, biztosan nem tesztelted). De az a pár user nyilván hazudik, nem? Nem megsértődni kell, hanem nem írni butaságokat bármiféle konkrét tapasztalat nélkül. Gondolom, ha volt is 970-ed, még a javítások előtt. Nekem MOST VAN 970-em, és volt a hibák idején is, pontosan LÁTOM a különbséget az akkori és a mostani teljesítmény között. Azt is írtam már, mekkora hülyeség (már bocs) a "mérőprogramok pontosságára" hivatkozni, mivel először is hozzávetőlegesen rendben vannak (elég sok és különböző VGAt teszteltem), másrészt, mint azt is írtam már többX, ha belemenne bármelyik játék a felső 512MB-ba, az bármiféle mérőprogram nélkül jól észrevehető szaggatást okozna, tehát fölösleges mérni is, bőven elég használni a kártyát.

    Hozzáteszem: írtam a forgalmazónak a 970 visszavételével kapcsolatban, akadékoskodás nélkül visszaadnák volna az árát, ha visszaküldöm, de nem tettem, mert időközben megszűntek az inkriminált hibajelenségek az újabb meghajtókkal. Tehát veszteség nélkül megszabadulhattam volna tőle, semmi érdekem nem fűződik ahhoz, hogy valótlanságokat állítsak róla. (Ellentétben a 980-at forgalmazó kereskedőkkel. :) )

    Tudom a működését, csak kíváncsi lettem volna, ki lehet-e hozni belőle többet, de erről a jelek szerint te sem tudsz megoldást. :P

    miklosss2012: "Én is azt olvastam" - na persze. Azt nem olvastad, hogy a gólya hozza? :DDD Most már valóban nincs mit beállítani. Szerintem úgy értették, hogy komplex megoldást nem kínálnak hozzá, de valahogy csak megoldották, akár csak a gondot okozó játékok optimalizálásával. Sokat mondana, ha valaki megnézné más ilyen játékkal is mint FC4 és DL, de itt mindenki inkább "olvas" valahol. :(((

    bugylee: 970 alá is elég egy sima Core i5, DX12-vel már az sem nagyon kell. Lehet olcsón is jó lapot tenni alá, azaz ésszel gépet építeni. Pl. i7 nem kell, ha csak játékra vesszük, és máris egy komolyabb VGA-t lehet beletenni.

    brumi1024: 970-re váltva (7870XT-ről) 3db 14cm ventit kiszedhettem a házból (lasssaaan vissza is hozza az árát áramszámlában :DDD ), visszatehettem a zajszűrő paneleket, kevesebb a por, Scythe-on sem nagyon pörög a venti, hátsó házhűtő meg áll.

    nagy.matyika: Itt nagy divat leszólni a 970-eket, de akik használjuk, tudjuk, hogy jó kártya.

    Erdei88: Már 20 éves a GTX980? :F Vazze, de lemaradtam róla. :Y Még jó, hogy a cikkben legalább leírják, miért.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák