Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Tökmindegy #494 üzenetére

    Elmondom, hogy ezek hova vezetnek. A konzolokon más dimenziókat üt majd meg egy játék. Mind grafikában, mind játékmenetben. A PC pedig marad a buta platformok csatamezője. De nem azért, mert a hardver gyenge, hanem mert a szoftveres réteg korlátozó és lassan fejlődik.
    Nem érdekel, hogy ki milyen hardvert vesz. Felőlem bárki lehet NV mániás, csak ezek ne legyenek annyira lemaradva technikailag, hogy a konzolok mérföldes előnyre tegyenek szert. Én még mindig PC hívő vagyok, bár már vettem konzolt is, de a PC-t mindig jobban szeretem, és nem tetszik, hogy nem tartja a lépést a konzolokkal. Ha tudnám, hogy technikailag ez lehetetlen, akkor beletörődnék, de lehetséges a fejlődés, csak nem minden cég él ezzel együtt. Ez a probléma. Az MS hozhatja a konzolos szintű DX-et, akár holnap, de mit érünk el vele? Támogatnák a GCN-es Radeonok és kész. De nem is azt mondom, hogy egy hardver tudjon annyit, mint egy GCN-es Radeon. Nem kell ide natív C/C++ támogatás meg végtelen erőforráshasználat engedélyezése. Szimplán az is elég, ha az aktuális korlátokat kitoljuk, de ne csak ilyen 2-4x-es előrelépést, hanem legalább 100x-ost.

    Az NV-nél most azt látom, hogy ki van jelölve Tony Tamasi, hogy neki kell a hírnevét tönkretéve a konzolok ellen fellépni, és világgá hazudni, hogy ezek belépőszintű PC-k. Ezzel nem lenne baj, mert ez üzleti érdek. De ott volt a cégen belül az FXAA és a TXAA fejlesztője Lottes, aki meg leírta, hogy a konzolok elhúztak, de nem kicsit, hanem nagyon. Erre már nem dolgozik az NV-nél, és nem ő mondott fel. Tipikusan becsukjuk a szemünket hozzáállás ez a cégen belül. Nem akarják látni a problémát, és ezért a legjobb embereiket is szélnek eresztik, ha szimplán formál egy véleményt, ami az NV-ével ellentétes. Pedig Lottes csak a valóságot írta le. Máshol ezért kitüntetés jár és nem felmondólevél.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák