Új hozzászólás Aktív témák

  • -Solt-

    veterán

    válasz MiklosSaS #2003 üzenetére

    HD3870 / 8800GT / HD4870 / GTX460 / HD6950@70 / HD6990 / HD7970 / GTX780

    Nálam ez az elmúlt évek termése. Összesen nem volt annyi és akkora bajom az összes kártyával, mint a GTX780-l.

    A HD4870-l a legnagyobb bajom az volt, hogy nem támogatta az SSAA-t, a GTX460-nál nem emlékszem hibára, a HD6950@70-nél sem.

    A HD6990-l a CloD-ban véletlenszerűen feleződött a teljesítmény, illetve kék csíkok voltak a horizonton. Szidtam az AMD-t, aztán egy tapaszban a játék fejlesztői megoldották a hibát. A BF3-ban néhány pályán forgolódás közben akadozott a mozgás akkor is, ha megvolt a fix 60 fps. Szidtam az AMD-t, kiderült, hogy a DICE a hibás, a megoldás meg "majd" jön. Nem vártam ki...

    A HD7970-l a CloD-ban most vékony fehér csíkok jelentek meg... a játék fejlesztése időközben zsákutcába jutott. A fejlesztők szerint az AMD a hülye, az AMD szerint a fejlesztők. A játék előéletét és viselt dolgait figyelembe véve nem a fejlesztőknek hiszek...

    Ezen kívül vram gyanús csíkozódásokat produkált a kártya 2D-ben, de másnál tesztelve tökéletesen működött, majd nálam is megemberelte magát, végül az új tulajnál is minden rendben, tehát valószínűleg az én rendszeremmel volt valami szoftveres nyűg.

    A GTX780 amit szopat, azt inkább nem írom le mégegyszer, mert megint csak felhúzom magam! :D Lényeg a lényeg, még a CF-l sem volt olyan nyűgöm (HD6990) ami konkrétan az AMD hibája miatt lett volna. Talán, ha egy hibajelentésem volt amit visszaigazoltak, és valóban az ő hibájuk volt, de erre már nem emlékszem pontosan, hogy mi volt.

    Én sem akarok flémet, csupán tapasztalati úton igazságtalannak érzem ezt az állandó "AMD=szar driver" hisztérikát! :) A topikokban fellelhető nyűgök java része meg vagy a játék fejlesztők, vagy a júzerek hibájából fakadnak... döbbenet ami a CCC topikban is van.

    Természetesen az AMD is hibázik, előfordulnak nyűgök a driverekkel, emlékszem olyanra amikor hónapokig szar volt az opengl driver, viszont összességében egy dekával nem rosszabbak a zöldeknél... :K

    [ Szerkesztve ]

    www.smart-bus.hu

Új hozzászólás Aktív témák