Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz bombibmw #85034 üzenetére

    Igen az!
    Oda-vissza vagyok érte :))

    Az én W201-emet avagy 190E-t tavaly adtam el... terveim voltak vele, de máshogy alakultak a dolgok...

    (#85035) Raymond

    Nee :DDD

    A Pözsó 406 az első részben 1998-ben Mercedes-Benz W124 E500-ak ellen "viaskodott":

    Taxi (1998) - Peugeot 406 STW vs Mercedes W124 500E

    Az elején mikor "letörnek" a visszapillantók, akkor az vicces, mert előbb hajlik el mint sem törjön le. Abba az irányban is tud mozogni csak egy erős rugó tartja :D Igaz ez egy film.

    Mondjuk semmi technikai infót nem találtam, hogy mi az a 406 STW :(

    Csak videó van: [link]

    A MB W124 E500 meg egy gyári utcai autó: [link]

    Mercedes E 500 – 1993. : [link]

    "A Mercedesnek akkoriban nem volt gyártókapacitása ilyen autó összeszerelésére, ezért a kilencvenes évek elején problémás anyagi helyzetben lévő Porschéval egyeztek meg. A Rossl-Bau gyáregység úgyis kongott, hiszen a modern szupersportautók ősapja, a Porsche 959 gyártása 1989-ben befejeződött, szóval gyorsan ideköltöztették az 500-as összeszerelését. Ez ráadásul kézzel történt, és autónként tizennyolc napig tartott. A félkész kasznik megérkeztek a Mercedestől, a Porsche szakemberei pedig beépítették a hajtásláncot és a többi módosított elemet, majd a fényezéshez visszaküldték a Mercedeshez. A frissen fényezett autók aztán ismét tettek egy kört a Porschéhoz, ahol a végszerelést elvégezték."

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák