Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz Devid_81 #95452 üzenetére

    Minden topikban lennének tuti nős képek :K

    (#95453) proci985 :

    Egészen pontosan amikor méricskéltem akkor 5100 -> 5200 -> 5300 -> 5400 volt a lépdelés.
    Persze meg van annak is a lehetősége, hogy én néztem félre valamit, de anno mikor tesztelgettem ez maradt meg, hogy így alakult a teljesítménynövekedés: +100MHz = +6% teljesítmény.

    Valamennyire az elmúlt időszakban történt cserélgetésnél az időtállóságot vettem figyelembe.

    Ami most AMD-nél végre jelent is valamit mert ütőképes procijaik vannak és hozzájuk jó alaplapok. Nem úgy mint a Ryzen 1000 széria előtt, ahol 8 szálas procijaik fogyasztottak mint az állat de cserébe a fogyasztáshoz mérten meg "alig" mentek... és adott nem megfelelően választott alaplapok könnyen el is füstölhettek...

    A Ryzen 1000 időszak előtt akiknek gépet javasoltam vagy építettem, azoknál figyelembe sem vettem az AMD procikat... mindegyiküknek 4/4 vagy 4/8 Intel procikat javasoltam vagy építettem.

    A saját elgondolásomban a tavaly szeptemberi viszonyokhoz képest az X370 már régi kategóriába tartozott így nem is vettem számításba mikor keresgéltem.

    A minimum a B450 volt, de az meg a saját igényeim miatt kiesett.
    Maradt az X470, X570, Z370 és Z390.

    Majd végül egyértelmű lett számomra mikor kilistázta az árukereső az Asus Maximus X Hero-t 67k Ft-ért.

    A netes lehúzások ellenére nálam kiszolgálja a 9900K-t.

    A VRM prime95-nél small FFT (AVX) terhelés mellett 5,1GHz@1,296v-on (ez a AVX-es fesz, amúgy 1,264-1,28v között változik) 255W-os fogyasztás mellett 95°C szeptemberi őrült melegben... ez nekem bőven a rendben van kategória.

    Most meg hogy játékokkal szüttyögök néha napján 60°C-nál nem melegebb a VRM. Mindezt csendes működés mellett. Elég sokat segít a történeten az alaplap és így a VRM felett lévő 200-as Noctua ami alapból így van beállítva:

    3 beállított tényező alapján variálja a fordulatszámát: proci, alaplap és videokártya.

    A 7db eLoop kivételével a maradék 4 ventilátor a GPU hőmérsékletét is figyelembe veszi.

    Nem te nyomtál félre, csak az új RIOS motor szokott néha ilyen furcsaságokat produkálni. Ha nyomok egy F5-öt majd lefrissül az adott lap akkor eltűnik.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák