Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • detroitrw

    addikt

    válasz aginor #250 üzenetére

    ezek szerint Neked nem jött le a tesztnek a lényege :N
    adott egy olyan konfig amibe a lehető legjobb cuccok vannak, vga-ból egy 1660 ...
    adott egy másik konfig ami i3-as procis (200k-s konfig), ugyan azzal a vga-val

    hogy az istenbe ne lenne akár 30-50%-al nagyobb fps? annak mi értelme lenne? az alapján hogyan tudod belőni a vga teljesítményét, hogy xy-nál miként fog viselkedni?

    ezzel ellentétbe az általam végzett teszt nem érzékeny a vga-n kívüli alkatrészekre
    mert ha különböző konfigba egy vga ugyan azt az értéket éri el akkor ott nem beszélhetünk torz képről, a torz képet maga a játék adja az optimalizátlanságával

    sarkított példa:
    adott egy játék amibe alap órajelen 100fps-ed van, ha megtuningolod a kártyát 12%-al és cserébe lesz 103fps-ed, abból mit szűrsz le?
    1. a játék a cpu-t eszi
    2. a cpu gyenge a vga-hoz
    3. más nem bírja a tempót (hdd, kevés ram ...)
    4. ...

    egy ilyen tesztnek mi értelme lenne? valós képet mutatna?
    max hogy kiderüljön sz@r a játék vagy kevés a többi alkatrész

    nem tudom az elmúlt évekből tudnál felsorolni pár játékot ahol a vga-ról valós teljesítmény értéket kapsz és konfig független? esetleg van valami számítási módszer, hogy xy konfigba miként fog viselkedni egy adott játékba?

    a kérdező nem említett semmilyen játékot ő a vga teljesítményét kérdezte, hogy a 1660 mennyire képes megközelíteni tuninggal a Ti verziót.

    ezzel a témával kapcsolatosan az OFF-ot én befejeztem :K

Új hozzászólás Aktív témák