Új hozzászólás Aktív témák

  • detroitrw

    addikt

    válasz aginor #636 üzenetére

    Semmi baj, nincs az észrevételekkel hisz nem vagyunk egyformák (ezért is van a fórum)
    egyáltalán nem kell ahhoz süketszobába lenni hogy egy ilyen ventinek a hangját meghallja az ember ha teszi a dolgát
    Mint már írtam, minden venti átmérőhöz tartozik egy tól ig rpm érték ami alatt/fölött halk/hangos, nem kell egyáltalán passzív konfigot építeni ahhoz, hogy a rendszer "hangtalan" legyen
    Nem az üresjárati hangról van szó mert üresjáratba nem is forog a venti, a terheléses hangjáról volt szó

    Nem tudom (nem is érdekel), hogy ki milyen környezetbe lakik, hogy milyen háttérzajok vannak, de elhihető hogy nem mindenki egy "kovácsműhelybe" lakik :U
    Ezért próbálom erőltetni, hogy ne csak azt írja le az illető, hogy hangos vagy halk, hanem hogy mennyin forog a venti mert abból jobban le tudja a másik szűrni vajon nála is ugyan olyan hatást váltana ki?

    Hol írtam azt, hogy zavar az 50-es idle? csak megszoktam jegyezni a vásárolni akaró emberkéknek, hogy ezt is figyelembe kell venni mert nem ez a megszokott már több generáció óta.
    Annyit írtam csak hogy alul van méretezve a hűtőborda, ami nem zavar hanem tény
    Amit írtam is már, hogy mivel magasabb hőfokon kezd a kártya így a ventire is nagyobb feladat hárul ... tehát ha pl. az előző generációhoz (tdp arányosan) hasonló bordát kapott volt akkor elég nagy valószínűséggel nekem is halknak számítana a kártya, mert nem kéne annyin tekernie, hogy érdemlegesen ne emelkedjen a hőmérséklet.
    Azzal nem ér semmit az ember, ha beállítja hogy min. 20%-on forogjon mindig a venti mert nem lesz előrébb ha megkapja a terhelést a kártya, ugyan az lesz a végeredmény

    Mint már írtam, hogy nálam magasabbak az igények :K

    Azzal, hogy 1-2hsz-re reagálsz nem érsz semmit ha nem olvasod át a hozzá tartozó többi hsz-t is :N
    mert az itt feltett kérdéseidre megtaláltad volna a válaszokat

    (#637) lowzor
    :F
    azt hittem ebbe a szériába is van nekik strix
    ahogy látom pont csak a 1660 nem kapott belőle :DDD (a 1650-nél is van :C )

    (#641) lowzor
    kár, hogy az rpm értékeket "sehol" se mutatják :(
    a kisebb ventiátmérő miatt kell jobban tekernie

Új hozzászólás Aktív témák