Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xGP

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy MSI GTX 1060 Gaming X 6GB kártyám. A problémám az, hogy bekapcsoláskor (újraindításkor nem) még a login előtt ~1 percig fekete képernyő fogad, a monitor bekapcsolt állapotban van, mert a háttér világítás is látszik. Aztán egyszer csak mintha kikapcsolna a monitor, majd vissza és megjelenik a login. Ma próbáltam frissíteni a legújabb driverre (388.43), telepítés közben szintén fekete képernyő fogadott. Jó pár perc várakozás után nyomtam egy reset-et, probléma nélkül betöltött a win, és úgy tűnik a driver telepítése is sikeres volt. Próbáltam játék közben is, nem tapasztaltam semmi problémát. HDMI-vel van összekötve a monitorral. Olyan érzésem van, mintha két monitorom lenne (pedig egy van) és a "másikon" lenne kép. BIOS-t néztem, PEG-re van állítva a graphics adapter, multi display nincs bekapcsolva.
    Valakinek van ötlete, hogy mi okozza ezeket a rendellenességeket?

    Új gépről van szó (a monitoron kívül), ezek vannak még benne:
    MSI H270 Mortar
    i5 7600
    2x8GB HyperX 2400MHz
    Corsair RMx 550W
    Samsung 850 EVO 500GB
    DELL U2414H
    Windows 10 Pro

    Előre is köszönöm a válaszokat.

  • xGP

    csendes tag

    válasz laskr99 #17303 üzenetére

    Köszi a tippet!
    DDU-val leszedtem a mostanit, megpróbáltam még egyszer a legfrissebbet, mondom hátha az volt a baj, hogy az első drivert a win10 update rakta fel, bár jobban belegondolva már avval is előjött ez a hiba, azért próbáltam a frissebbet. Nem segített. Ismét letöröltem, kerestem egy régebbit 378.92-re esett a választás (ez az utolsó 37x.xx). Evvel jó lett, viszont most a problémám, hogy a windows update kérdés nélkül frissít egy újabbra (388.13), ami szintén nem jó. Evvel mi a bánatot lehet csinálni?

  • xGP

    csendes tag

    válasz laskr99 #17309 üzenetére

    Beállítottam, windows updatet pont nem érdekelte, simán frissítette a drivert. Tovább keresgéltem, van ez a hivatalos show/hide updates program, az sem nyert. Aztán találtam egy olyat, hogy a group policy settings-ben ki lehet kapcsolni a driverek keresését. Ez mondjuk win10 pro-tól elérhető (bár win10 home-ban elvileg registry-ben lehet megcsinálni), de nekem legalább ez van. Több próbálkozás után úgy tűnik, hogy ez megoldotta.
    Viszont azt még mindig nem értem, hogy hogy lehet az, hogy nekem nem jók az újabb driverek, de nem igazán találtam fórumokat, ahol panaszkodnának az emberek mondjuk ilyen kártyával. Még az ugyanolyan kártyák között is lehet eltérés ilyen tekintetben?

  • xGP

    csendes tag

    válasz Redneck #17312 üzenetére

    Mivel a találomra felrakott 378.92-t az update-t sikeresen elrontotta, ezért újra törölhettem le, és akkor már miért ne elven elkezdtem megkeresni, hogy melyik a legújabb, még működő driver. Ez a 381.89 lett, így most ez maradt végül. Nem tudom mi tekinthető nagyobb verzió váltásnak az nvidia-nál, de szerintem leghamarabb majd a 390 felettieket próbálom ki. Vagy egyáltalán van értelme frissíteni, ha a jelenlegivel meg vagyok elégedve?

Új hozzászólás Aktív témák