Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • milan18

    aktív tag

    válasz RetepNyaraB #20436 üzenetére

    Egyetértek az irománnyal! Azt a phoenixet láttam én is, de sok érte, bolti ára 100körül van, az aprós boltosoknál 90k kb! 70 nagyon max, egy használtért, de az rx 580-ak már be-estek 60k alá és a 6gigás 160-oknak is be kellene! Annak fényében meg főleg hogy a 1070-ek is vannak már 90k-ért pár hónaposak pl.

    [ Szerkesztve ]

  • Pist@bácsi

    őstag

    válasz RetepNyaraB #20436 üzenetére

    Egyrészt az árakkal kapcsolatos véleményeddel nehéz lenne vitatkozni, több mint két éves technológiáért ezek az árak magasak, de tudjuk az okokat.
    Mielőtt teljesen elszabadultak az árak újonnan 5-8K volt a különbség a legjobb és a jó hűtések között. A gyengébb hűtésűek még 8K-val voltak olcsóbbak a jóknál. Az, hogy ez kinek mit ér meg az egyéni preferencia kérdése, a következő lépcső a 1070 40-50k plusz volt.

    A másik felével ha nem is vitatkoznék, árnyalnám a képet.
    ROG STRIX vagy Aorus Xtreme jobb hűtés mint az amúgy szintén remek MSI Gaming X, vagy az itt erősen ajánlgatott Gainward Phoenix GS.
    Az, hogy mennyivel jobb, az más kérdés. Azt viszont tapasztalatból írom, szóval ez nem vélemény, hanem számokkal alátámasztható tény, hogy igenis simán megy 2100 felett tartósan akár folyamatosan is egy Aorus Xtreme. Auto venti profillal gyakorlatilag nincs hangja, igaz az felengedi 65 fokig is, ahol 2112 -ről visszavesz 2101 -re de tovább nem. Kis finomhangolással némi hangért cserébe 60 fok alatt marad és akkor tartja a 2112 -őt. Hűt mindent, nem csak a GPU-t.
    2560/1080p 144Hz monitort hajtok vele, kompromisszumokkal de meg van a 144+ fps ETS2 alatt. Újabb játékok alá nyilván 144Hz-re nem 1060 -at vesz az ember még fullHD -ra sem.

    Egy Gaming X -hez vagy Phoenixhez képest nem hoz annyi plusz fps-t egy Aorus vagy STRIX, mint amennyivel drágább, de azért hoz.

    Ellenben a gyenge hűtésű kártyák elérik a 75 fokot jelentősen magasabb zaj mellett miközben 1900 környékére vagy alá throttlingolnak, és gyakorlatilag benne hagynak a kártyában teljesítményt. Itt már van több mint 10% teljesítmény különbség.
    Az, hogy ez kinek mit ér meg az megint egyéni. Aki alapon hajtja és meg van neki 60+ fps egy 60HZ monitoron annak gyakorlatilag felesleges minden többlet kiadás. Újonnan én már egyiket sem venném.

  • TechN7ne

    nagyúr

    válasz RetepNyaraB #20436 üzenetére

    Persze hogy nem ,középkategória árát pikpak felrakták a felső kategória helyére. Én ezért sem nyúlok már vga hoz ,aranyárban vetekszenek a belépőszintű megoldások. 140/160 -et meg már tényleg hülye lennék adni egy ilyen luxusért.
    Nem rég vettem is egy 1080-at és elgondolkodtam hogy ezért hogy mertem ennyi pénzt fizetni (becsapva éreztem magam mert még a 4k 60fps hez is kevés volt) ,rá két napra rögtön ki is szálltam belőle nulla haszonnal ,csak adják vissza a pénzem mert ennyire hülye nem vagyok. ;]

Új hozzászólás Aktív témák