Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    válasz Sanyi19 #387 üzenetére

    A Vantage az nem csak DX10-es teszt?


    Dark KillerX
    (PH! addikt)
    (#386)

    "igazság, az én házam sem éppen jól szellőző"
    Az pedig sokat számít. Nekem Be Quiet Silent Base 600-am van amiben van egy 14-es venti elől egy 12-es a tetején a CPU fölött meg egy 12-es a hátulján. Az elülső meg a felső az előlapra van kivezetve és lehet Off-Low-Med-High fokozatokban állítani. A hátsó az PWM-es az alaplapra kötve, azt magának irányítja. Viszont ha lekapcsolom a házhűtéseket akkor az +5-7 fokot jelent. Ha minden hűtést akkor 9-13 fokkal többet kapok játékok közben. Maximumra állítva minden ventit pedig 5-8 fokkal kevesebb az eredmény, mint Low-on. Annál feljebb nem nagyon raktam még csak mikor tesztelgettem. Bőven elég hogy átszellőzzön a ház.

    Szóval számít a házhűtés elég sokat. VGA-nak pedig még jobbat tett mikor az elülső 14cm-es ventit alulra tettem szívásra. Úgy pont a VGA-ra fújta a levegőt kintről és így a 3 órás non-stop Arkham Knight után mért legmagasabb hőmérséklet a 65 helyett 58C° volt a GPU-n. Cserébe viszont a CPU lett melegebb mert az így le volt szél-árnyékolva. De csak 4 fokkal volt melegebb. A fölötte és mögötte lévő venti azért még megbirkózott a feladattal.

    Szumma: Ha megoldható, nagyon érdemes egy átfúvós ház szellőztetést csinálni. persze csak ha van a háznak oldala :DDD

    Ja és látom szépen meg is van húzva, én azt hiszem nem kínzom, mert akkor tényleg fűtene, nekem elég a gyári OC is.
    Pedig szerintem nincs is. A gyári alkalmazásban csak 113%-ra húztam. Így még nem forr fel és azért az FPS értékeken is meglátszik főleg játékoknál. Szerintem bírna többet is, de már a 13%-os túlhajtás is egész szép. Más fórumon olvastam hogy valaki 2700 / 9400-ra húzta és még úgy is stabil volt. Mondjuk ő folyadékkal hűtötte azt hiszem. Na az már meg van gyötörve :DDD

    Amúgy a gyári OC csak 105%-os, bár már az is eredményez 2-3 FPS növekedést minimum értéknél.

    [ Szerkesztve ]

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák