Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BigBear

    senior tag

    Hátha valakinek segítség.
    Nemrég vásároltam egy minimálgépbe egy 1050-es kártyát (Gainward 1050 2GB).
    Sajnos a ventije számomra vállalhatatlanul zavaró volt, nem is a hangossága miatt (az is), hanem mert berregett alapon is.
    Csodálatos módon a Gainward egy olyan egybeöntött burkolattal szerelte a kártyát, hogy a venti nem cserélhető rajta normálisan.
    Bogarászni kezdtem, mit is lehetne tenni, de gyakorlatilag nincs a piacon utángyártott univerzális hűtő. Semmilyen.
    A kártya rögzítése is 43x43-as, amivel nem sok értelmes kártyát szereltek.
    Viszont leltem aprón egy hibás HD7770-es kártyát, aminek jó kis hőcsöves hűtése volt (nem vapor-x, csak sima), nem az a szutyok Intel gyári hűtőre hasonlító alumíniumdarab amivel szereltek sok 1050-et.
    Ugyan meg kellett kicsit szenvedni vele, mert ugyan a furatok távolsága megegyezett, de amire nem gondoltam, a furatok átmérője nem. A 7770-en a hűtő négy kis tappancsa átmegy a furaton, gumi alátétekkel ül fel a kártyára a hűtő, a 1050-en meg kis műanyag távtartók vannak, olyan magassággal, hogy pont szépen felül a kártyára a hűtő.
    A lábakon kicsit reszelve viszont éppen beleillik a furatokba a talp. A hűtő alapból ugyan nem fekszik fel tökéletesen (billeghet a magon), de óvatosan és egyenletesen húzva a csavarokat addig, amíg a 7770 hűtő gumi tappancsai éppen elérik a kártyát végül szépen ráült a magra.
    A bordára gyorskötözővel felraktam egy 9 cm-es ventilátort, az éppen elfért.
    Most már pár hetes tesztelés után kijelenthetem, hogy működik rendben minden. A gyári hűtővel 70-80 fok körül mozgott a 1050 terhelve, ezzel a mókolt verzióval nem éri el a 55 fokot úgy, hogy gyakorlatilag alig van hangja. Teljesen hangtalan beállításban olyan 60 fokig megy, ha felpörgetem a rajta levő AC ventit 1800-as fordulatra (ami még mindig messze van a gyári ventiktől), 50 alatt marad terhelve.
    Úgyhogy bár nem gyári, óvatosan kell vele bánni, csúnya, de müxik.
    :R

Új hozzászólás Aktív témák