Új hozzászólás Aktív témák

  • Lifer092

    senior tag

    Nekem is megérkezett tegnap az 1050Ti az MSI márkából. "Sima" 4 gigás OC változat, nem Armor meg Gaming. Valóban ahogy előttem is szóltak ez árban a legkedvezőbb 1050Ti most, két ventillátor, és jól is néz ki...

    Nekem olyan fura volt, hogy nincs rajta tápcsatlakozó... Persze ezt tudtam, és tudatosan vásároltam ilyen kártyát, de még a 750Ti kártyámon is volt... :D Ezért nekem nagyon furcsa volt hogy a 6 pines tápkábelt elrejthettem a házban. Én sem vagyok FHD gamer, 1440x900-as a monitorom, viszont már sok esetben a 750Ti ezen a felbontáson is megfeküdt kicsit magasabb grafikai beállításokkal. Nem hiába, viszonylag eljárt felette már az idő... Beszereltem a kártyát, friss driver telepítés, aztán kezdődjön a teszt.

    The Division, meg a Doom volt terítéken, és igazából tegnap este csak átfutottam rajta mert későn értem haza. A Divisionben lefutattam a benchmarkot ugyanazon beállításokkal amiben a 750Ti-vel volt, a mérési eredmény alapján azonos grafikai beállítások mellett az 1050Ti előnye nagyjából: +20-25fps. (High-Ultra, 40% object detail.) Így volt nagyjából 70-72fps-em. Majd gondoltam hogy bekapcsolom a DX12 módot, plusz minden létező effektet ultrára teszek, így az alábbit produkálta a kártya: 45-50-55fps (Minden ultra, SMAA 1x ultra, 100% object detail) Hát néztem mint hal a szatyorban, gondoltam hogy erősebb lesz jóval mint a 750Ti, de ez brutális.

    Majd jött a Doom. Ez a kis 750Ti-n is meglehetősen szépen futott Ultrán, néhány opciót kikapcsolva (Pl. Player self shadow, depth of field, élsimítás 1x stb.), nagyjából külső helyszínen volt olyan 50-60fps, belsőn, komolyabb akciónál pedig olyan 40-45fps-em a 750Ti-vel. Gondoltam, hogy ha már lúd, legyen kövér, az 1050Ti-t "izzasszuk meg" (hát, baromira megizzadt biztos... :DDD ). Beállítások: (Minden ultra, TXAA 8x). Külső helyszín: 140-150fps(!!), belső helyszín komolyabb akcióval, sok mobbal: 90-100fps.

    Brutális. Gondoltam hogy erre a felbontásra ez a kártya, ennyi vrammal enyhén overkill, de igazából lényegtelen. Mert a jövőt tekintve nem kizárt egy későbbi FHD monitor, arra bizony pedig már nem lesz overkill a kártya. Jelenleg meg nem baj hogy az, sőt.... :DDD Nekem annyira fura még az is hogy ezt nem kell húzni ahhoz pl. hogy komolyabb játék, kicsit magasabb beállításokkal menjen... Ugyan felraktam az Afterburnert, de nem hinném hogy szükségem lesz rá ezen felbontás melett. Maximum talán +80(100)-100Mhz-et még rádobok GPU/Memóriára aztán jóéjt. De most nem érzem ennek szükségességét egyáltalán... A kártya összességében nagyon halk, idle-ben 27-28°C. Terhelve egyenlőre nem mértem az idő szűke miatt, de nem hinném hogy 14nm-en több lesz mint a 750Ti-m volt.

    Ma tovább tesztelem a kártyát más játékokkal is, hőfokilag is lemérem mit mutat. Várhatóan ma a Crysis 3-al, Battlefront-al, Battlefield 4-el, meg az NFS-el tesztelem le. :U

    PRO:
    - Halk
    - Nagyon jó teljesítmény
    - Szép :D
    - Jelenkor

    CONS:
    - Semmi... (Részemről)

Új hozzászólás Aktív témák