Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rocket

    nagyúr

    válasz schwartz #12148 üzenetére

    Szerintem nem tukroz semmit, en pl. nem akarok egyik a topicban levo kartyara se valtani, megis beszoktam nezni, ezen kivul ugye sokan csak offolnak, mint pl. en is eppen, de ezek a klikkek is novelik a lekeresek szamat. ;)

    Ahogy irta feljebb ABU85 nem reprezentativ egy forum se, eleve a felhasznalok tobbsege nem jar ilyen forumokra, es nem cserelgeti a hardvereit nehany havonta.
    Persze amit o allit az lehet igaz volt a megjelenes kornyeken GT200 vs RV770-re epulo kartyak eseteben, de most biztos, hogy nem igaz globalisan a 10:1 eladasi arany a RV770-re epulo kartyak javara.
    (egy biztos olvasgatva a topicot tobben valtottak mostanaban a HD4870-rol GTX260-ra, ezek tenyek, nem vita tema :) )

    PH egy szakmai forum elvileg ugye, es hozzaertobbek jarnak ide, akik meg ugye szeretik cserelgetni a hardvereiket a kinek nagyobb a ***** elv alapjan, es nem azert mert valoban szukseguk lenne ra, de ezt ugye nem szoktak bevallani, es ilyenkor jonnek a krealt kifogasok. (termesztesen nem mindenki ilyen, van aki a valodi okat (okait) arulja el a valtasnak, es nem csak vetit.)

    Mint ahogy irtam mar regebben az RV770 egy nagyon tulertekelt GPU, ami annak koszonheto, hogy az ATi az elotte levo evekben nem sok vizet zavart, vagy kestek a GPU-k, vagy nem hoztak a megfelelo elvarasokat (felhasznaloi oldalarol teljesitmeny, ar/ertek arany, uzleti szempontbol meret/teljesitmeny), vagy ha ezek nagyabol osszejottek nekik azt se tudtak kamatoztatni (R580).
    Az RV770 idoben jott (vagy mondhatjuk ugyis, hogy a GT200 kesett), jo teljesitmenyt nyujt, ar/meret/ertek aranyban verhetetlen jelenleg, ami uzletileg is sikeresse teszi az AMD szamara, de ettol meg nem lett egy uber GPU (ahogy a valos alkamlmazasok mutatjak), hiaba probaljak nehanyan annak beallitani :)

    "A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

Új hozzászólás Aktív témák