Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rover623

    félisten

    válasz parandroid #174 üzenetére

    Ez így, ebben a formában megállja a helyét...:C

    primus inter pares

  • cherockee

    aktív tag

    válasz parandroid #174 üzenetére

    hozzászólásodban azt se irtad hogy nicd, vagy li-ion. nicd-nél tényleg érdemes lemeriteni, tudomásom szerint. Nem azt akartam mondani hogy nem irtál egyértelmüen, csak én másképp tudtam.
    Azt már több gép kapcsán olvastam, hogy első használatnál (formázás címen) teljesen le kell meríteni...bár mobiloknál pl. ezt is azt is lehet olvasni, azt hiszem samsungoknál ajánlják a formázást, siemenseknél pedig kérik hogy sose hagyjuk lemerülni...Újabb érv, hogy ezexerint HP javasolja a formázást...(vagy csak garantálni próbálja az évente-2évente aksivásárlók tömegét:D)

    de én azt mondom, hogy jobban jársz, ha rendeltetésszerűen használod.
    nem vitázni akarok, de ha desktopként használom a gépet, akkor szerintem nem feltétlen van rendeltetésszerüen használva az aksi. ha csak töltés idejére rakom hálózatra, az megint más. és eredendően nekem ez tünik inkább rendeltetésszerünek, kivéve ha desktop replacementnek nevezed a laptopod...kérdés hogy mennyiben más az aksija. De ez inkább a nicd aksikra értendő, nem li-ionokra.

    végülis ott a pont: nc8000 4 órát bírt 2 év után...tehát van benne valami:). Megszívlelendő tanács.

    ''Egyébként ez olyan, mint az, hogy garantáljuk, hogy az autója sosem fog meghibásodni, ha minden alkatrészt kitisztítva, lekezelve, szétszerelve egy garázsban tárolja azt.''
    nem, ez nem olyan. a 40-70% közti használat nem oylan mintha nem használnád...nem mondtam hogy tuti joo ötlet, de az is igaz hogy a végletek semmiben sem jók.

    ''Mondjuk én ezt még nem láttam sehol...''
    T-mobil és vodafon telefonvásárláskor legtöbbször mondják, az aksiról való beszélgetéskor, pda-m leirásában is bennevolt...és számomra az is elgondolkodtató, hogy miért vannak ''vészleállás''-ok a gépekben, bizonyos % alatt. nem hiszem hogy azért, hogy ha kell még bekapcsolható legyen a gép, vagy hogy ne hirtelen álljon le a gép. főleg egy mai laptopnál, ahol egy hibernáció max 15 mp.

Új hozzászólás Aktív témák