Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opeter87

    senior tag

    válasz evo21074 #2130 üzenetére

    Szerintem a 79 fok nem olyan durva terhelés alatt.
    Így is 10 fokot hűlt a gép, ami már igen szép. Próbáld meg különböző helyekre átrakni a ventiket. Hátha tudsz még nyerni pár fokot.
    Nekem is napokba telt kikisérletezni az U3-at különböző gépeken.

  • opeter87

    senior tag

    válasz evo21074 #2141 üzenetére

    Nézd én azt mondom, hogy ez a 75-80 fok rendben van egy laptopnál. (hiszen kis helyen van millió alkatrész)

    A kísérletezgetést azért mondtam, mert egy próbát megér ha van időd, hátha nyersz vele pár fokot. (legrosszabb esetben nem nyersz vele semmit, csak megnyugszol, hogy mindent megpróbáltál :D )

    Amit érdemes betartani:
    1, Időként ki kell fújni sűrített levegővel, havonta érdemes kifújni. Én amelyik gépnél lehet újra is szoktam pasztázni évente is.

    A kifújás legalább 5-10 fokot számít állapottól függően. (hónapról hónapra persze nem lesz ilyen durva eredmény, de egy 6 hónapos gépnél már simán)
    A pasztázás is hozhat kb 5 fokot, de csak az elején, aztán a paszta kezdi elveszteni a hűtőképességét.

    2, Ha asztalon használod és nem kényelmetlen a hűtőpad használata akkor használd azon, hagy szellőzzön. (én csak játéknál használok hűtőpadot, mert napi 50-100 emailt megírni már kényelmetlen egy hűtőpadon)

    3, Netezéshez, email, facebook, stb nyugodtan le lehet venni a processzor sebességből, nem fogod megérezni, ám a gép nem fog annyi hőt sem termelni.
    (saját gépemet netezéshez magonként 800 Mhz-en használom, így asztalon kb. 35 fokos netezés alatt a CPU)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák