Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nagz

    csendes tag

    Hali

    Tavaly májusban vásárolt notebookom érdekes hibát produkál, akinek van ötlete hogy mi lehet a probléma, plz jelezze.. Toshiba Satellite Pro A300-1PK, a notebook.hu-nál vettem (ez csak infó, nincs baj a termékeikkel amúgy!)

    A lényeg: bekapcsolástól számítva minimum azonnal, maximum fél perc múlva kikapcsol a gép.

    Felmerült a hűtés mint probléma, de van, hogy 1 napig hozzá sem érek a géphez, majd bekapcsoláskor csak felvillan és úgy kapcsol ki egyből, tehát nincs is ideje felmelegedni tehát ezt kilőném. Hozzáteszem, kb fél éve asztalról sikerült lerántani a gépet, de azon túl, hogy a hűtőventilátor burkolatát képező műanyagból letört 1-2 darab (amit szig.szalaggal maradéktalanul pótoltam:), nem esett kár a gépben. mi több, ha már ott voltam, portalanítottam is és utána hónapokig működött.

    Felmerült, hogy a RAM hibás, de ha kiveszem a RAM-ot és úgy járatom a gépet, akkor is kikapcsol x idő múlva. A HDD-t is eltávolítottam.

    A bekapcsológombra is gyanakodtam, teszteltem, volt, hogy bekapcsolás után egyből lehúztam az alaplapról, de akkor is kikapcsolt X idő múlva.

    Az akkumulátor is felmerült mint problémaforrás, de amikor levettem az aksit és csak hálózatról ment a gép, akkor is ugyanezt produkálta, bár megjegyzendő, hogy amikor aksi nélkül hálózatról hajtottam, Egyszeri alkalommal volt, hogy 2-3 percig is bírta, emellett aksiról gyakoribb (noha nem állandó), hogy bekapcsolás után csak villan és egyből kikapcsol.

    Sajnos mivel szétszedtem plusz fércelgettem a ventilátor burkolatát, a garancia - gondolom én - meghiúsult, de szervizelhető.

    Sajnos nincs feszültségmérőm így nem tudtam megnézni, hogy mennyi áramot generál az aksi, viszont két gyanúm van: vagy rosszul érintkezik valami az áramellátásnál (z a valószínűbb), vagy az alaplappal van valami nagyobb gond. Sajnos jelenlegi helyzetben nem tudok sokat költeni a szervizelésre, viszont munkáim miatt szükségem lenne rá, hogy működjön, van valami tippetek esetleg, hogy hogyan érdemes tovább szűkíteni a problémát? Továbbá, hogy mennyibe kerülhet a javíttatása? előre is thx!

Új hozzászólás Aktív témák