Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • COUSIN

    csendes tag

    Helló mindenki.
    Nagy a bajom.Asus laptopom van.Van benne egy retek kártyaolvasó is, ami egy pár kártyát olvas, de szerencsémre nekem pont olyan van, amit nem olvas be.ehhez kellet anno vennem egy kártyaolvasót(meg aztán mégiscsak jobb)
    A baj ott kezdődik, hogy vadul fotózok, de egy pár napja nem megy az USB-m.Illetve ha van kedve megy, ha nem akkor meg nem.Többször nem, mint igen.Van külső DVD meghajtóm is és azt sem ismeri fel a gép.
    Egyszer felismeri, aztán sípol egyet , és pár percel később már nem tudok vele mit kezdeni.
    3 rövid sípszó van, jó mély hangon, amikor ráteszem a DVD-t, vagy a kártyaolvasót, és semmit nem csinál.Azért is baj, mert perpillanat itt állok egy halom képpel, amit meg kéne csinálnom, de nem tudok, mert nem tudom letölteni a gépemről, illetve rá sem tudok tölteni így.

    Mi lehet a baj???
    Hol keressem a hibát?Nem vagyok PC zseni, így fogalmam sincs mia teendő,és mit kell megnézzek.
    Köszi előre is.

  • COUSIN

    csendes tag

    válasz Kadi Laci #1685 üzenetére

    Hú.Bocsi.

    Asus A 6000 a laptop amiről szó van és Win Xp Pro van rajta.
    Egy bekapcsolás utáni hangjelzésnél(olyan mint amikor leveszed az USB-t és két különböző hangot ad ki.Egy magasat és egy mélyet.Na amikor bedugom az USB-t akkor a mély hangot kezdi el gyorsan egymásután ismételgetni, mintha levenném épp.
    Aztán amikor megnyitom a meghajtóknál nem jelzi, hogy rajta van.De a gép tudja, hogy ott van, mert amikor kihúzom, akkor megint adja a hangot, hogy levettem, de ilyenkor a normál hangot, amikor USB-t távolítassz el.
    A baj nem is ez, csak az, hogy néha csinálja és néha meg nem, és a múltkor a legrosszabbkor csinálta.
    Fotózással foglalkozom, és a laptopon szállítom a félkész anaygokat, ha megmutatom valakinek, és nem tudtam semmit prezentálni.Erre gyorsan haza a másik gépért.De pl tegnap este teljesen jól működött minden újra.Egyszer csinálja, egyszer meg nem.Az egeret mind a négy USP port-ba bedugtam, azt megtalálta.De a DVD-t az uSB-t a külső HD-t egyszerűen nem találja.

    A fényképezőmet sem találja ami azért bajos, mert ha épp S.O.S.-ben kell, akkor szívok vele.

    Nem tudom nagyon elmagyarázni mit csinál, mert nem értek a gépekhez annyira.
    De ha van ötlet azt nagyon szívesen fogadom.Esetleg megoldás!?!?!?!

    Köszi előre is.

  • COUSIN

    csendes tag

    válasz Beri #1699 üzenetére

    Asus a 600 be borítottam bele egy deci almalét.Tavaly december környékén vittem véghez ezt.Azóta eltűnt a bal Shift,FN és a Control gomb.Nem baj, mert a jobb oldalon megúszta.A P betűm is szarakodott(bár ez teljesen a másik oldalon van, így nem is értettem miért pont azt vágta taccsra), de amint kiszárat(kb 1 hét)egyből jó volt.A többi említett betűt azóta sem használom.A dvd megúszta, de mikor használtam pár lemezt taccsra tett.Kívülről semmi nem látszott rajta!Azt hittem semmi baja.Kinyitottam, száraz volt, minden okénak tűnt.Mégsem.
    Nekem akkor ilyen 100-120 eu-t mondtak billyntyűcserére,a DVD-re meg 80 at, és javasolták vegyek egy külsőt.De akkor sem ért sokkal többet a gépem mint most, így marad a gombok nélküli használat.Bár esetedben ez a betűk hiánya miatt problémásabb a dolog.

    De ha utánajársz kb ennyiben úszod meg a cserét.Ha olcsóbban, akkor szerencsés vagy.Nekem enyit nem ért meg.

  • COUSIN

    csendes tag

    válasz Kadi Laci #1705 üzenetére

    Helló.A rövidíytésekben egy kicsit elvesztem.Elolvastam, megpróbálom amit tudok.
    Van egy pendrive-om, amit renszeresen nem ismer fel.
    A DVD írót ahogy kedve szottyan ez a laptopról kapja az áramot.
    A HDD az bedugós, adapteres kütyü.A fényképezőgépemnél lehet az akksi, de akkor az USB-nél miért csinálja?ÉS miért csak néha?
    Holnap kipróbálok mindent,de ehhez az kell, hogy épp ne működjön.Ma például tökéletesen ment minden.Flottul, ahogy a nagykönyvben meg van írva.
    A vezérlőpulton meg majd pucolgatok,de lehet egy képernyőmentéssel megoldom, berakom ide,és ami oda van írva azt majd lefórdítja nekem valami PC guru, mert tökhülye vagyok hozzá, és nem akarok semmi kárt tenni a gépben.Hamarosan jelzek,ha megint beadja a kulcsot.

    köszönöm előre is az infót, eddig is nagy segítség volt, és ahogy elnézem az is lesz.

  • COUSIN

    csendes tag

    válasz albi31 #1707 üzenetére

    Hahaaaaa.Megvan a megoldás?lehetett az a baj, hogy ha nem biztonságosan távolítom el az usb-t(egyszerűen kiszedem)akkor utána nem tudok rátenni semmit, mert nem találja.Ezt egy párszor eljátszottam, de akkor nem is tűnt fel.
    akkor másik kérdés.
    Ha biztonságosan távolítom el, akkor frankón megy minden utána is.De ha kiszedem csakúgy snassz akkor utána ismeri fel.Eddig ez a legvalószinűbb.De néha nem engedi leszedni az usb-t.Valami idióta hibaüzenetet küld, pedig mindig úgy csinálom, ahogy kell.Ezt pendrive-nál csinálja sűrűn.Dvd-nél, és Hdd-nél nem.
    Ennek mi oka lehet?Ha erre rájövünk(jöttök)akkor megvan a megoldás.Remélem.
    Billentyűcsere meg nem valószínű.marad ez a laptop,és marad a billentyűzet is.Aztán ha megadja magát majd veszek egy másikat.Öreg harcos ez már, de még működik.
    Azért köszi a bill.csere tippet.
    USB-ben még mindig várok tippet.
    köszi előre is mindenkinek a segítséget és utólag is mégegyszer.

  • COUSIN

    csendes tag

    újra USB gond.
    Most minden USB-telfogad, csak egy 8 gigás fémházas Pendrive-ot nem érzékel.
    Leet a pendrive a hibád,Tegnap kipróbáltam más pendriveokkal, és egy terabyte os hddvel is működött.(Utóbbi adapterről ment)A DVD-m is működik, csak ez a vacak pendrive nem, és néha a fényképezőm.

    tipp?Előre is köszi

Új hozzászólás Aktív témák