Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kapanyél

    őstag

    Acer TravelMate 7514 WSMi

    2007. július (a 7520 sorozat már megjelent akkor, de én inkább ezt vettem, mert ebben volt videokártya is...)

    Hiba1:
    A zsanér nagyon szoros, örültem is neki, hogy nem fog lekókadni. Kár volt, ugyanis a bal oldalon kiszakította a menetes perselyt a műanyag hátlapból. Rommá tört belül, lecsukás erőltetve ment volna csak, de a zsanér nem csukódott össze, emiatt az LCD keret és a hátlap szétnyílt ilyenkor. 1 éves kora után történt. A vicc, hogy DTR-ként van használva, kb. az 50 lecsukásnál tört szét teljesen. Ez nagyon durva hiba!

    Hiba2:
    A Broadcom BCM94311MCG mini PCI-x WLAN kártya kb. 5TB forgalom után folyamatosan dobta a kapcsolatot. A noti 7/24 torrent kliens, minimális állásidővel.
    Ez is ciki, bár mivel csak 4000Ft egy ilyen kártya, belefér...

    Hiba3:
    Az Optiarc AD7520 DVD-multi drive kb. 150db DVD után már bizonytalanul ír = használhatatlan.

    Bár megvettem a +2 év garancia kiterjesztést 18e-ért, nem küldtem vissza. Házhoz jönne a futár, de min. 2 hétig rajta ülnének (per hiba...) és végül közölnék, hogy én vágtam földhöz, ezért ugrik a jótállás. Természetesen karcmentes a gép, még a fóliák is rajta vannak! Huzat sem érte, nemhogy kisebb ütés.

    A törött perselyeket epoxi-gyantával visszaragasztottam, ill. megerősítettem a másik oldalt, hogy tuti legyen. A zsanérokat beolajoztam, de továbbra is nehezen jár. De most jó.
    A WLAN kártyát már megrendeltem, egy Intel ProWireless lesz a Broadcom helyett, 6e pénz lesz.
    A DVD-író 6-8e lesz.

    Garancián túli szerviz 35-60e Ft-ért gondolkodott volna rajta, szartam rájuk, még rendes ajánlatot sem voltak hajlandók adni (EC-CO Kft.)

    A gép egyébként 246e-be került két éve, a fos minőséget leszámítva roppant jó ár-érték arányú volt, a teljesítménye ma is elegendő. (17", Turion64 X2 TL-56, 2GB RAM, 160GB HDD, nVidia Go7600, azóta 500GB HDD, 4GB RAM és 8600GT van benne, és talán kicseréltetem egy WUXGA panelre is az LCD-t, mivel a gépet a nagy értékvesztés miatt érdemesebb fejlesztgetni, mint eladni nagy buktával)

    Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Új hozzászólás Aktív témák