Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spieler

    csendes tag

    válasz Pulsar #1961 üzenetére

    Csak egy kis, kétemberes szervizben dolgozom, viszont igyekszünk minőségi munkát végezni. Amit cserélni kell, azt ki is cseréljük, és érdekes módon, utánunk nem maradnak "javítgatási nyomok" egy alaplapon.

    Igen, sütni kéne az alaplapokat, de bevallom, nem szoktam. :)) Amiktől tartok, azok az extrém gyenge minőségű vékony, kék HannStar, illetve Compal lapok. Még a kezdet kezdetén sikerült ezekből egy-kettőt kinyírni, de szerencsére nem ügyfélé voltak. Tisztában vagyok azzal, (illetve a zacskókon is rajta van a figyelmeztetés) hogy ezek párára érzékeny alkatrészek. Gondoltunk is az ezek kezeléséhez megfelelő körülmények biztosítására. Viszont a precíz forrasztási hőmérséklet, és hőprofil betartása mellett még nem volt ennek hiánya miatt bekövetkező problémánk.

    Te amúgy márkaszervizes vagy? Nem tudsz véletlenül megbízható forrást nVidia IC-kre? A kínaiak többször átvertek, a legutóbb küldött, valóban új MCP67MV-A2-k nem működtek (több gépben próbáltam, az eredetit visszarakva ment a gép), illetve volt hogy bontott lomot küldtek, szóval teljesen kiszámíthatatlan a dolog, és mindig vizsgálgatni kell a kapott alkatrészeket... Képesek leköszörülni a mag tetejét, és lézerrel belegravírozni a hamis, 09-es dátumkódot olyan alkatrészekbe, amik akkor talán már nem is voltak gyártásban.

Új hozzászólás Aktív témák