Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    Üdv!

    Rég le kéne cserélnem a notebookom, de anyagi okokból mindig halasztgattam, de mostanra jövő hónapban talán sikerül. A mostanit kéne tehát belőni egy árra, amiért még el tudnám adni, de gőzöm sincs, mi legyen. Egyszer-kétszer próbáltam már eladni (még a zsanértörés előtt), de 40.000 volt a maximum ajánlat érte, nem tudtam röhögjek vagy sírjak, nem hinném, hogy csak ennyit érne, még ha közel 4 éves is. De homályosítsatok fel, ha mégis.

    A gép egy Acer TM7720G-302G16Mn, 2007 novemberi. Vagyis:
    - Core 2 Duo processzor 2 GHz-en
    - 17"-os 1440x900-as monitor
    - ATI Mobility Radeon HD 2400 XT kártya
    - 2+2 GB DDR2 RAM, 800 MHz-esek, de csak 667-en futnak hardveres korlát miatt, de legalább dual channellel.
    - 160 GB-os IDE HDD + egy bővítőhely SATA2-es csatlakozóval
    - két hibás DVD (nyilván csak egyik van benne)
    - PCMCIA és ExpressCard olvasó
    - a többi a szokásos
    - Windows nincs
    A kijelző alsó része enyhén pixelhibás, de nem feltűnő, csak ha keresi őket az ember. Veszített a fényerejéből valamennyit, de nem tudom mennyit. Egy fiatal géppel összehasonlítva úgy mondanám, hogy közepes a fényereje. Viszont az egyik zsanér eltört, meg akartam javíttatni, de a javítási költségeket hallva és a zsanér internetről történő beszerezhetetlenségét látva inkább fixáltam az egészet epoxival. Most meglepően stabil, könnyen lecsukható és felnyitható, ráadásul bizonyos mértékben kompenzálja a másik zsanér elhasználódottságát is. Cserébe közelről látszik, hogy ott epoxi van, a hátulján meg is folyt kicsit, későn vettem észre és már nem tudtam leszedni (marha erős). Enyhe, nem feltűnő szépséghibák észrevehetőek, a billentyűzet kopottas, pontosabban kifényesedett, ennek ellenére a bal shiften kívül minden billentyű festése hibátlan. A space sem zörög, kivéve ha "ráüt" valaki. A hardverek működnek, Arch Linux alatt tapasztalok némi.. pár másodperces fagyásokat, nem tudni mi okozza, a Nagy Linux topic-ban sem tudtak segíteni ez ügyben. Windows alatt nem tapasztaltam hasonlót, tehát nem hardveres hiba lesz.
    A HDD a SMART tesztek szerint hibátlan, a RAM-ok is átmentek a memtest-en hiba nélkül.
    USB, jack csatlakozók jók, a VGA-t, a DVI-D-t és az S-Video-t sose használtam.
    Specifikációk, Manual és Service Guide.
    Mit hagytam ki?

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz bela5 #4484 üzenetére

    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    Az utolsó képen a képernyő alján látható nagyobb folt csak szennyeződés, LCD tisztítóval le tudom mosni, csak épp nincs itthon.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz bela5 #4486 üzenetére

    Köszi!

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák